سلامت - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا

رییس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲

رییس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی گفت: در ۲ سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا، نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک رعایت می‌شد ولی امسال به دلیل کم‌توجهی مردم به استفاده از ماسک احتمالا آنفلوآنزا شیوع بالایی خواهد داشت.

غربالگری با نسخه والدین!

درباره همه اما و اگرهای خبرساز این روزها

غربالگری با نسخه والدین!

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶

ظاهر ماجرا، خبر از ممنوعیت غربالگری خانم‌های باردار در هفته‌های ابتدایی بارداری را می‌دهد اما واقعیت این‌طور نیست؛ موضوعی که دکتر طاهره لباف، متخصص زنان و زایمان در گفت‌و‌گو با جام‌جم آن را تایید می‌کند و معتقد است که شرایط هر خانم باردار است که ضرورت داشتن یا نداشتن انجام غربالگری را تعیین می‌کند؛ اتفاقی که در همه دنیا مرسوم است. فارغ از همه اما و اگرها، تعیین‌کننده نهایی، خواست خود پدر و مادر است که با آگاهی از همه احتمالات و شرایط، تصمیم به غربالگری بگیرند یا خیر.

خطرناک، مثل زباله‌های پزشکی

خطرناک، مثل زباله‌های پزشکی

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶

کافی است از نزدیکی یکی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عبور کنید تا با تلی از سرنگ و گاز و پوکه‌ها و ویال‌های آمپول روبه‌رو شوید که از سطل‌های زباله اطراف مرکز درمانی یا بیمارستان به بیرون سرریز کرده‌اند. اینها تنها بخشی از ۴۵۰تن زباله بیمارستانی است که روزانه در کشور تولید می‌شود و از این میزان حدود ۱۹۲تن آن به پسماندهای عفونی، تیز و برنده اختصاص دارد. زباله‌هایی که اگرچه قوانینی برای دفع و بی‌خطرسازی آنها وجود دارد اما گاهی وقت‌ها ضعف در فرآیند نظارت بر این بی‌خطرسازی موجب می‌شود تا این زباله‌ها در کنار زباله‌های عادی قرار گیرد.

جهان رو به فراموشی

جهان رو به فراموشی

۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴

هرسه ثانیه یک نفر در جهان به زوال عقل مبتلا می‌شود؛ مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران این رقم برای ایرانی‌ها را هر ۷دقیقه اعلام کرده است.

ترمیم روان قبل ازجراحی زیبایی

ضرورت مراجعه به روان درمانگر قبل از انجام عمل‌های زیبایی

ترمیم روان قبل ازجراحی زیبایی

۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴

درحال حاضر انجام عمل‌های زیبایی به بخشی از سبک زندگی زنان، دختران و حتی مردان ایرانی تبدیل شده‌است. تا چند دهه پیش عمل‌های زیبایی صرفا مورد اقبال خانم‌ها بود و محدود به عمل بینی می‌شد اما به تدریج سایر اعضای بدن نیز در حوزه عمل‌های زیبایی قرار گرفتند و مردان هم از انجام چنین عمل‌هایی استقبال کردند؛ عمل‌های زیبایی از جراحی بینی گرفته تا برداشتن چربی پشت پلک، زاویه‌دار کردن چانه، لیفت گردن، پروتز گونه، پیکرتراشی و... طی سالیان اخیر به شدت در حال گسترش است و انگار تفاوتی هم میان افراد از نظر جنسیت، سطح سواد، میزان سن و تجرد و تاهل وجود ندارد.

نیازمندی ها