jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۴۹۹۴   ۰۸ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۴:۴۷

فرانک والتر اشتاین مایر رسما از سمت خود کناره گیری کرده و "زیگمار گابریل" معاون مرکل وزیر امور خارجه جدید آلمان شد .

وزیر خارجه آلمان کناره گیری کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، "فرانک والتر اشتاین مایر"، رسما حکم کناره گیری خود را از دست "یوآخیم گاوک"، رئیس جمهور آلمان دریافت کرد.

در این مراسم "زیگمار گابریل"، وزیر اقتصاد آلمان نیز حکم کناره گیری از وزارت اقتصاد را از دست رئیس جمهوری آلمان دریافت کرده و به دستور وی رسما جانشین اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان شد.

یکی دیگر از انتصاب های مهم امروز جمعه در آلمان روی کار آمدن خانم "بریژیت تسیپریس" به عنوان وزیر اقتصاد جدید آلمان و سوگند وی در پارلمان آلمان است.

تسیپریس نیز پیش از سوگند در پارلمان آلمان حکم خود برای تصدی این سمت را از دست رئیس جمهور آلمان دریافت کرد.

به نوشته اشپیگل این تغییر سریع در پست های مهم وزارتی در آلمان بعد از اینکه گابریل از نامزدی برای صدر اعظمی آلمان کناره گیری کرده و این مسئولیت را بر عهده مارتین شولتز رئیس سابق پارلمان اروپا گذاشت ضروری بود.

"اشتاین مایر" به زودی و در تاریخ 12 فوریه ( 24 بهمن) توسط مجمع فدرال آلمان به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور و جانشین "یوآخیم گاوک" انتخاب خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر