jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۰۹۵۵   ۲۸ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان این‌که 520 شهر با بحران آب آشامیدنی مواجه‌اند، گفت: به 7500 روستای کشور نیز به وسیله تانکر آبرسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا، اسماعیل نجار با بیان این‌که تامین آب شرب در اولویت است، افزود: اکنون در کشور نزدیک به صد میلیارد مترمکعب آب از روان‌آب‌ها استحصال می‌شود که حدود 3 درصد آن در اختیار شرب، 7 درصد در اختیار صنعت و بقیه در اختیار کشاورزی است.

وی با بیان این‌که تغییر اقلیم واقعیتی است که باید در مدیریت لحاظ شود، تصریح کرد: تغییر بارش، تغییر میزان بارش، پراکنش باران و برف، خشکسالی‌های بلندمدت، کاهش پوشش گیاهی و افزایش بیابان‌زایی در کشور در طول سالیان در کشور نشان‌دهنده عمق اثرات تغییر اقلیم در ایران است. معاون وزیر کشور با بیان این‌که فرونشست زمین یکی از مخاطرات جدی در کشور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های آب زیرزمینی منجر به این معضل شده و در برخی نقاط کشور شاهد فرونشست‌های عمیق زمین هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر