پرونده به دادگاه انقلاب بازگشت

حکم اعدام بابک زنجانی در مسیر اجرا

دریافت یک پنجم از بدهی بابک زنجانی

مسئول کمیته مطالبات وزارت نفت با بیان این که این وزارتخانه به دنبال اعدام متهم نفتی نیست، گفت: کمتر از یک پنجم مطالباتمان را دریافت کردیم.
کد خبر: ۹۷۹۹۵۳
دریافت یک پنجم از بدهی بابک زنجانی

به گزارش جام جم آنلاین، سید اصغر هندی در گفت‌وگو با شانا درباره وضع دریافت مطالبات از متهم نفتی اظهار کرد: کمتر از ٢ هزار میلیارد تومان از بدهی هایمان را تاکنون در قالب اموال از این متهم دریافت کردیم.

وی با بیان این که، در اختیار گرفتن اموال این متهم نفتی در خارج از کشور نیز در حال پیگیری است، درباره مزایده اموال بابک زنجانی هم اظهار کرد: در این زمینه اقدام‎های لازم در حال انجام است.

هندی ادامه داد: با توجه به رای صادر شده درباره آقای زنجانی و با توجه به این که در این رای آمده است اگر بدهی شان را پرداخت و توبه کنند شامل تخفیف می شوند، بهتر است به این مورد توجه کنند و هر چه سریعتر تکلیفش را روشن کند.

مسئول کمیته مطالبات وزارت نفت تاکید کرد: وزارت نفت به دنبال اعدام این متهم نفتی نیست بلکه تنها به دنبال وصول مطالبات این وزارتخانه است تا آن را به هر نحوی که شده دریافت کند.

دیوان عالی کشور به تازگی (١٣ آذرماه) اعلام کرده است: حکم اعدام بابک زنجانی از سوی قضات دیوانعالی تایید شده است.

بابک زنجانی متهم نفتی با محاسبه سود بدهی‎اش ١٢ هزار میلیارد تومان به شرکت ملی نفت ایران بدهکار است، این متهم نفتی به گفته خودش دارای بیش از ۷۰ شرکت است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
۰
۰
به نظرم اعدام بابك زنجانی اشتباهه!
من سؤالم اینه كه فارغ از درستی یا نادرستی اعمال بابك زنجانی، چطور وی توانست ولو از پول دزدی نفت صدها شركت بزرگ و كوچك راه‌اندازی و برای چندهزار نفر شغل ایجاد كند و از قضا در مدیریت این شركت‌ها و كارخانه‌ها موفق عمل كرده است ولی مسؤولین ما كه همه‌ی چاه‌های نفت و گاز و پتروشیمی را در اختیار دارند حتی در اداره زیرمجموعه‌های خود دچار مشكل هستند؟؟؟
باید به بابك زنجانی یكی از پست‌های وزارت نفت، اقتصاد و دارایی، وزارت كار و حتی مسؤولیت هر سه وزارتخانه را پیشنهاد داد تا مسؤولین با شیوه كارآفرینی مؤثر وی آشنایی یابند.
بابك یك رابین‌هود واقعی است. اعدام او صرفاً حذف صورتمسأله‌های برخی سایه‌نشین‌هاست.

نیازمندی ها