jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۹۷۹۲۰۰   ۲۵ آذر ۱۳۹۵  |  ۲۳:۵۰

یک فوق تخصص گوارش و کبد گفت: تاثیر مثبت ظروف مسی چه در بانوان و چه در مردان هیچ پایه و اساس علمی ندارد.

توصیه برای نوشیدن آب در لیوان مسی پایه علمی دارد؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا دلاوری فوق تخصص گوارش و کبد در خصوص نقش و تاثیر نوشیدن آب و خوردن غذا در ظروف مسی گفت: برخلاف تصور عموم افراد تاثیر مثبت ظروف مسی در تامین سلامتی دستگاه گوارش و معده هیچ مسند و مبنای علمی ندارد و این نظر برخی از طب سنتی ها بوده که در هیچ جا مطرح نشده است.


وی با تاکید بر اینکه مطلبی تحت عنوان تقویت معده و دستگاه گوارش در پزشکی نداریم، اظهار کرد: انتخاب و استفاده از الگوهای غذایی مناسب مانند مصرف سبزیجات و میوه های تازه در میان وعده و مصرف مواد غذایی سالم در وعده های اصلی به طرز چشم‌گیری از بروز بیماری های احتمالی معده پیشگیری می کند.


این فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به احتمال ابتلا به بیماری ویلسون که عموم افراد شاید آن را به اسم کبد مسی بشناسند، تصریح کرد: برخی ها هم ادعا دارند که استفاده از ظروف مسی زیان آور است که در این مورد نیز هیچ مطالعه ای صورت نگرفته و ویلسون هم بیماری ارثی است که در صورت وجود فاکتور های ژنتکی آن در بدن فرد، استفاده از ظروف مسی برای وی میتوتند مشکلاتی ایجاد کند در غیر این صورت پخت و پذ در این ظروف خاصیت و حتی ضرری ندارد.


دلاوری همچنین با اشاره به اینکه ۸۵ درصد ایرانیان دچار هلیکو باکتر پیلوری معده هستند، اظهار داشت این بیماری هم کانلا وابسته به عوامل محیطی و نحوه تهیه و طبخ غذا است که ارتباطی به جنس ظروف مصرفی همچون مس، تفلون و یا نظایر آن ندارد و تنها درمانش هم استفاده از آنتی بیوتیکهای خاص و تجویزی همکاران گوارش و کبد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها