پس از انتشار خبر نوبلیست شدن «باب دیلن»،‌ دانلود آثار موسیقایی این خواننده و ترانه‌سرا تا 512 درصد افزایش پیدا کرده است.
کد خبر: ۹۵۷۴۵۹

ایسنا به نقل از «فوروارد» نوشت: پنجشنبه گذشته «باب دیلن» ترانه‌سرا، ‌خواننده و موسیقیدان آمریکایی عنوان برنده نوبل ادبیات 2016 را کسب کرد و حالا خبر رسیده استقبال از آهنگ‌های او در فضای مجازی چندین برابر شده است.

گزارش‌های سایت‌های موسیقی حاکی از آن است که تنها یک روز پس از انتشار این خبر، تعداد دانلود کارهای «دیلن» تا 512 درصد افزایش پیدا کرده است. بیشترین استقبال از ترانه معروف «مثل یک سنگ غلتان» صورت گرفته است.

«رابرت آلن زیمرمان» معروف به «باب دیلن» خواننده، نقاش، آهنگساز، شاعر و ترانه‌سرای آمریکایی در 24 ماه می‌1941 در مینه‌سوتای آمریکا متولد شد. او که در سبک موسیقی بومی آمریکا فعالیت می‌کرد، در دهه‌ 1960 به سبک راک روآورد و شعرهای عاشقانه‌ «راک اند رول» روز را با شعرهای ادبی و روشنفکرانه کلاسیک درهم آمیخت. وی در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه‌ 60 بسیار تأثیرگذار بود و به نام «شکسپیر» همنسلانش شهرت یافت.

ترانه‌ معروف او «چون یک خانه‌به‌دوش» توسط «رولینگ استون» به‌عنوان بهترین ترانه‌ تمام زمان‌ها انتخاب شد. «باب دیلن» از دید بسیاری، تأثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکا بوده ‌است. برخی از ترانه‌های او توسط بسیاری از خوانندگان مشهور دوباره‌خوانی شده‌ که از جمله آنها می‌توان به اجرای «از فراز برج دیدبانی» توسط «جیمی هندریکس» اشاره کرد.

آکادمی نوبل «خلق تعابیر جدید شاعرانه در سنت شعر آمریکایی» را علت برگزیدن «باب دیلن» به عنوان برنده نوبل ادبیات عنوان کرد. انتخاب یک ترانه‌سرا و خواننده به عنوان برنده نوبل ادبیات 2016 واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشته؛ «باراک اوباما»، «جویس کرول اوتس»، «استفن کینگ»، «لئونارد کوهن» و «میک جَگِر» از جمله افرادی هستند که این افتخار را به خوشحالی به «دیلن» تبریک گفتند اما «ایروین ولش» داستان‌نویس اسکاتلندی و «هاری کونزرو» نویسنده و روزنامه‌نگار هندی ـ انگلیسی، از منتقدان سرسخت این جریان بودند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها