jamejamonline
اردبیل عمومی کد خبر: ۹۴۳۶۶۵   ۲۰ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۱:۰۰

استاندار اردبیل گفت: هم‌اکنون در استان اردبیل ۹۱ درصد افراد باسواد هستند در صورتی که قبل از سال ۵۸ فقط ۳۱ درصد افراد سواد داشتند.

91 درصد مردم اردبیل باسواد هستند

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجید خدابخش افزود: 91 درصد افراد در استان اردبیل باسواد هستند در صورتی که قبل از سال 58 فقط 31 درصد افراد سواد داشتند و ما امیدواریم در آینده‌ای نزدیک 100 درصد افراد از نعمت سواد برخوردار باشند و هیچ بی‌سوادی در جامعه نداشته باشیم.

وی ادامه داد: بهره‌مندی 91 درصد از افراد گواه از تحولات بزرگ و مهم در سطح استان اردبیل است چرا که مردم با داشتن سواد تا حد قابل توجهی در عرصه‌های مختلف شرکت کرده و زمینه پیشرفت و توسعه را در جامعه فراهم می‌آورند و نیز در مقابل دسیسه‌های دشمنان داشتن سواد و علم نعمت بسیار بزرگی است که می‌تواند مانند یک سپر عمل کند.

خدابخش گفت: مسئولان بایستی در زمینه سوادآموزی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و با انجام اقدامات اساسی و مربوطه در این زمینه به پیشرفت افراد در سوادآموزی بپردازند چرا که دستیابی به چنین دستاوردی برای حل بسیاری از مشکلات راه‌ساز خواهد بود.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: متاسفانه افراد بی‌سواد در رده سنی 6 سال در استان اردبیل بیش‌تر است و این امر هم مربوط به خانواده‌های بی‌سواد است چرا که اکثر افراد بی‌سواد یادگیری علم و دانش را به صلاح فرزندان خود نمی‌دانند و در این راستا ما در نظر داریم سواد‌آموزی برای خانواده‌های بی‌سواد را در اولویت قرار داده و به این موضوع بیش‌تر اهمیت دهیم تا بی‌سوادی از جامعه ما ریشه‌کن شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها