jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۹۲۱۰۷۶ ۲۲ تير ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۸

دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران گفت: ام اس یک بیماری قابل کنترل است که با درمان‌های موجود تنها می‌توان موجب بهبود کیفیت زندگی بیماران شد.

منبع پزشکی: درمان ام‌اس صحت ندارد

به گزارش جام جم سرا ، دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر «درمان بیماری ام اس توسط محققان کانادایی»، افزود: متأسفانه رسانه‌ها بدون اینکه تأیید این مسئله را از متخصصان دریافت کنند، خبر را منتشر کرده و موجب ایجاد امید واهی در بیماران شده اند.

وی گفت: محققان کانادایی هیچ گونه ادعایی درباره درمان بیماری ام اس نکردند بلکه آن‌ها تحقیقاتی انجام دادند که مبنی بر آن می‌توان از بروز علائم این بیماری پیشگیری کرد.

دبیر سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران افزود: متاسفانه نشر این خبر کذب موجب امیدواری بیماران و افزایش تماس آن‌ها با مراکز درمان و در نهایت ناامیدی شد.

این متخصص مغز و اعصاب در بخش دیگری از سخنانش درباره باور عمومی برخی افراد مبنی براینکه تمام بیماران مبتلا به ام اس در نهایت ناتوان و ویلچرنشین می‌شوند، گفت: این باور کاملاً غلط است زیرا با روش‌های درمانی جدید این بیماران می توانند به زندگی خود ادامه دهند.

وی افزود: اقدام برای کاهش مصرف مواد دخانی و قلیان در جوانان و زنان نیز می‌تواند از راه‌های مقابله با ام اس باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر