« با زیر نویس فارسی » در این اسلاید شو شاهد تصاویری از آواره پناهجوی سوری که انتشار تصویر لگد خوردن او از خبرنگار زن مجارستانی خبرساز شد خواهید بود، اکنون در اسپانیا مربی مدرسه فوتبال است.
کد خبر: ۹۱۶۹۶۴
لگدی که سرنوشت را تغییر داد + اسلاید شو

آواره پناهجوی سوری که انتشار تصویر لگد خوردن او از خبرنگار زن مجارستانی خبرساز شد، اکنون در اسپانیا مربی مدرسه فوتبال است.

سپتامبر سال گذشته یک خبرنگار زن مجارستانی در مرزهای این کشور هنگام تصویر برداری از تلاش آوارگان پناهجو برای عبور از مناطق مرزی، به یک پدر و پسر پناهجو که در حال فرار بودند لگد زد که بر اثر این ضربه وی و فرزندش زمین خوردند.

انتشار این ویدئو موجی از خشم را در سراسر جهان برانگیخت و اخراج خبرنگار مذکور را از کارش به دنبال داشت. اما ماجرا زمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفت که هویت مهاجر سوری زمین خورده مشخص شد، "اسامه عبدالمحسن الغضب"، یکی از سرشناس ترین مربی های فوتبال در سوریه بود. وی در سوریه مربی گری تیم فوتبال "الفتوه" را در شهر "دیرالزور" بر عهده داشت و به عنوان یکی از مربیان لیگ برتری سوریه شناخته شده بود.

با مشخص شدن هویت عبدالمحسن آکادمی فوتبال ختافه اسپانیا اعلام کرد او را برای کار و زندگی در این مرکز استخدام خواهد کرد.

"لوئیس میگوئل پدرازا"، داور سابق فوتبال در اسپانیا که وظیفه نظارت بر آموزش مربیان را در آکادمی مذکور بر عهده دارد، اعلام کرد عبدالمحسن باید ابتدا زبان اسپانیایی بیاموزد و سپس مشغول به فعالیت شود.

اسامه اکنون و چند ماه پس از لگد غیرانسانی خبرنگار مجارستانی پس از گذراندن دوره مقدماتی آموزش زبان در آکادمی فوتبال ختافه مشغول به کار شده و همراه با دو فرزندش در آپارتمانی که مرکز ملی تربیت مربیان فوتبال اسپانیا در اختیار آن ها قرار داده، زندگی می‌کند.

منبع عکس: فرادید

تولید چند رسانه‌ای جام‌جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
خبرنگار
-
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
۰
۰
دوستان جام جم لطفا درباره این شخص بیشتر بررسی فرمایید و اینقدر او را خبری و بزرگ نكنید كردهای سوریه بعد از این ماجرا مداركی منتشر كردند كه نشان می دهد او از اعضای جبهه النصره است و در قتل چندین شهروند كرد سوریه دخالت داشته است پس تا روشن شدن این موضوع نباید ایشان را مظلوم جلوه داد
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها