jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۹۹۲ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پوران درخشنده، کارگردانی است که او را با آثار خوبش در سینمای اجتماعی می‌شناسیم. «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، «خواب‌های دنباله‌دار»، «شمعی در باد» و... ازجمله آثار این بانوی فیلمساز است.

درخشنده قصد دارد بزودی سراغ فیلم تازه‌اش با نام «زیر سقف دودی» برود. او که در این فیلم سراغ موضوع طلاق عاطفی رفته است، به سینما پرس گفت: برای نگارش فیلمنامه «زیر سقف دودی» پژوهش گسترده‌ای انجام دادم و سعی کردم بر اساس تمامی آمارهایی که از مراکز مختلف گرفته‌ام و استفاده از نظرات و تجربیات کارشناسان اجتماعی و روان‌شناسان و مردمی که از قشرها و فرهنگ‌های مختلف دچار طلاق عاطفی در خانواده‌هایشان شده‌اند، این فیلمنامه را بنویسم. وی درباره اهمیت این موضوع بیان کرد: متأسفانه امروزه شرایطی در کشور ما به وجود آمده که بسیاری از روابط در خانواده‌ها مانند آفت شده و یک فیلمساز که رسانه مهم و تأثیرگذاری مثل سینما را تحت اختیار خود دارد، باید با ساخت آثار سینمای اجتماعی با این آفات مقابله کند. این فیلمساز که در تمامی آثار سینمایی‌اش به مشکلات اجتماعی پرداخته، هیچ‌گاه دچار سیاه نمایی‌های مرسوم آثار اجتماعی نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر