jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۹۰۴۹۰۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۸

مستند جدید «سکوت در چال» درباره پیرمردی که چهل سال در یک روستای متروک دور از دسترس، به تنهایی زندگی می کند، رونمایی می شود.

رونمایی از چهل سال زندگی عجیب یک پیرمرد

به گزارش جام جم سیما ، به نقل از روابط عمومی رسانه ملی،«سکوت در چال» تولید جدید شبکه مستند به کارگردانی حسین الهام یک فیلم اولی است که با کیفیت مناسب آماده پخش شده است و جزو محصولات مرتبط با ماموریت های اتاق شمس به حساب می آید.

این مستند داستان پیرمردی گنگ و ناشنوا را روایت می کند که در روستای دور افتاده ای در ارتفاعات شمال قزوین زندگی می کند. روستایی که در زمستان به خاطر برف شدید در مناطق کوهستانی هیچ دسترسی به آن وجود ندارد و این پیرمرد به تنهایی مشغول زندگی در آنجا است.
از آنجایی که این روستا طی چهل سال قبل خالی از سکنه بوده و هیچ خانه آبادی در آن نیست، تنها زندگی کردن این پیرمرد، باعث شده مردم روستاهای دیگر ذهنیت عجیبی درباره او داشته باشند و شبهات و ابهاماتی درباره زندگی اش شنیده شود.

دوربین مستند «سکوت در چال» به درون زندگی این پیرمرد می رود و حقایق زندگی او را فاش می کند.

این مستند قرار است جمعه 31 اردیبهشت ساعت 14 از شبکه مستند روی آنتن برود و یکشنبه 26 اردیبهشت ساعت 10 صبح در شبکه مستند رونمایی می شود.

منبع : میزان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر