jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۰۱۷ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد حسود برای قتل وکیل دادگستری قاتل اجیر کرد و خودش برای صحنه‌سازی به ایتالیا رفت. قاتل پس از کشتن وکیل جوان و شاهد ماجرا از صحنه گریخت که پس از دستگیری و محاکمه به قصاص محکوم شد.

به گزارش جام‌جم، صبح دوازدهمین روز شهریور سال 93 روح‌الله وقتی می‌خواست در پارکینگ خانه‌اش را ببندد، مردی از داخل یک خودروی ماکسیما به سمت او شلیک کرد. همسایه وکیل جوان با مشاهده این صحنه قصد داشت مانع فرار سرنشینان خودرو شود که خودش هم هدف گلوله قرار گرفت. اهالی وقتی از خانه‌های خود بیرون آمدند، با پیکر غرق در خون دو همسایه خود روبه‌رو شده و از اورژانس و پلیس درخواست کمک کردند. با حضور امدادگران مشخص شد روح‌الله جان باخته، اما مرد همسایه به نام مهرداد هنوز زنده بود که به بیمارستان انتقال یافت. درحالی که تحقیقات برای کشف راز این جنایت ادامه داشت، از بیمارستان خبر رسید مهرداد بر اثر شدت جراحات جان باخته است.

تیم جنایی با بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف محل تیراندازی، مشخصات و پلاک خودروی ماکسیما را به دست آورد. بررسی پلاک نشان داد، این خودرو چند روز قبل از جنایت سرقت شده است. سرانجام خودروی ماکسیما در منطقه‌ای کوهستانی در اطراف شهر کشف شد. ابتدا تصور می‌شد انگیزه قتل با کار وکیل جوان مرتبط باشد؛ به همین دلیل ماموران به تحقیق در این زمینه پرداخته و دریافتند روح الله، وکیلی خوشنام بوده و با کسی اختلاف نداشته است.

9 ماه پس از این جنایت، ماموران مردی را که به وکیل جوان حسودی می‌کرد، به عنوان مظنون به قتل زیر نظر گرفته و او را دستگیر کردند. وی پس از چند روز سکوت لب به اعتراف گشود و گفت: به وضعیت زندگی و موفقیت مقتول حسادت می‌کردم. به همین سبب تصمیم به قتل او گرفتم. چند ماه قبل از قتل، مردی را برای این آدمکشی اجیر کردم. او از مجرمان خطرناک شهر بود. برای اجرای نقشه خانه‌ای در نزدیکی خانه مقتول اجاره کرده و رفت‌وآمدهای او را زیر نظر داشتیم. پس از بررسی اوضاع، خودروی ماکسیمایی را سرقت کردیم. دوبار خواستیم او را بکشیم، اما موفق نشدیم. سرانجام قرار شد او را صبح زود هنگام رفتن به محل کارش به قتل برسانیم. برای این که کسی به من شک نکند، به ایتالیا رفتم.

وی ادامه داد: قاتل اجیر شده صبح زود مقابل خانه این وکیل به سمت او تیراندازی کرد و وی را به قتل رساند. هنگام فرار، یکی از همسایه‌ها سد راهش شد که او را هم کشت.

با این اعترافات همدست مرد حسود هم دستگیر شد و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

با تکمیل تحقیقات برای متهمان کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه کیفری استان فارس ارسال شد. قضات کیفری پس از محاکمه، عامل اصلی جنایت را به قصاص محکوم کردند. مرد حسود هم به زندان محکوم شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر