jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۲۹ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شرکت حقوقی موساک فونسکا روز گذشته اعلام کرد: نیوزیلند به عنوان امن‌ترین کشور برای فعالیت شرکت‌های صوری و فرار مالیاتی است.

جان کی، نخست‌وزیر نیوزیلند در واکنش به این خبر گفت: باید به این نکته اشاره کرد که قوانین موجود مشتریان خارجی را ملزم می‌کند تا وجوه سپرده خود (که توسط شخص یا مراکزی اداره می‌شود) را ثبت کرده و در این رابطه به مقامات حساب پس دهند. گزارش وضعیت این حساب‌ها می‌تواند از سوی خزانه‌داری عمومی مطالبه و به مقامات مالی و مالیاتی دیگر کشورها ارسال شود. از سال 2008 وجوه سپرده‌های خارجی اشخاص یا مراکز در نیوزیلند مشمول مالیات نمی‌شود، مساله‌ای که موجب شده از آن زمان تعداد این حساب‌ها به 11 هزار برسد./ یورونیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر