jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۹۰۳۲۷۶ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

هر کشوری برای خود خوراک و نوشیدنی خاصی دارد. با این حال در همان کشور هم می‌توان غذاهایی پیدا کرد که به‌طور ویژه از یکی از شهرهای آن نشات گرفته و شهرت یافته‌اند. بیرمنگام در انگلستان یکی از این شهرهاست که برخی غذاها و نوشیدنی‌هایش آوازه‌ طولانی دارند.

در این میان، تاریخ جذابی پشت سوپ بیرمنگام خوابیده است. اواخر قرن 18 میلادی، برداشت پایین زمین‌های کشاورزی در انگلستان موجب افزایش قیمت غذا شد و در نتیجه رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها سوپ‌هایی با قیمت ارزان به افراد فقیر ارائه می‌دادند. سال 1793 مخترع و صنعتگر معروف، ماتیو بولتون، در دفتر یادداشت خود دستور پخت غذایی را نوشت که قیمت آن یک پنی می‌شد! این سوپ دلچسب، ترکیبی از گوشت گاو، سبزیجات و تکه‌ای نان کنار آن بود.

غذای دیگر کیک بیکن برومی است که غذای محلی بیرمنگامی‌هاست. این غذا مخلوطی از آرد، نمک، کره یا مارگارین با بیکن خرد شده و پنیر اضافه است که به همراه سس گوجه‌فرنگی و قارچ خورده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر