jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۹۷۶۵۹   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۰

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه درچهاردهه گذشته، ابتلا به دیابت در کشورچهاربرابرشده است، ادامه این روند را خطرناک عنوان کرد.

افزایش 4 برابری دیابت در 40 سال اخیر

به گزارش جام جم آنلاین، سید حسن هاشمی در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی که به مناسبت هفته سلامت درمیدان مشق تهران برگزارشد با بیان اینکه تاثیرگذاری ورزش درخانواده، در گروی عمل کردن به آن است، اظهارکرد: درکشورهایی که وضعیت بهتری ازنظر ورزش نسبت به ما دارند، ازرییس جمهور تا سایرمسئولین به این امر اهتمام دارند. درکشورما ظاهرا اگر مسئولی،ورزش کند یا یک هفته در خانه استراحت کند می‌گویند پس کی کارش را انجام می‌دهد؟

وی در ادامه با اشاره به وجود 400میلیون فرد مبتلا به دیابت دردنیا و افزایش چهاربرابری دیابت طی چهاردهه گذشته، ادامه این روند را خطرناک دانست و تصریح کرد:درحال حاضر پنج میلیون دیابتی درکشور وجود دارد که 90 درصد آنان مربوط به دیابت نوع دو هستند، اگر در پنج روز هفته، نیم ساعت ورزشی سبک مثل پیاده روی انجام دهید از 20 درصد موارد ابتلا به دیابت جلوگیری می‌شود و سن مرگ و میر 11درصد کاهش پیدا می‌کند.

هاشمی ادامه داد: یکی از بزرگ ترین مصیبت های ما چاقی است که درزنان بیشتردیده می‌شود وعلت اصلی آن نیز زندگی آپارتمانی، کم تحرکی و غذای نامناسب است.

وی همچنین 50درصد علت مرگ ایرانیان را سکته قلبی و مغزی عنوان کرد که درآن سهم سکته قلبی 35 درصد و سکته مغزی 15 است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر