jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۹۷۶۵۹   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۰

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه درچهاردهه گذشته، ابتلا به دیابت در کشورچهاربرابرشده است، ادامه این روند را خطرناک عنوان کرد.

افزایش 4 برابری دیابت در 40 سال اخیر

به گزارش جام جم آنلاین، سید حسن هاشمی در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی که به مناسبت هفته سلامت درمیدان مشق تهران برگزارشد با بیان اینکه تاثیرگذاری ورزش درخانواده، در گروی عمل کردن به آن است، اظهارکرد: درکشورهایی که وضعیت بهتری ازنظر ورزش نسبت به ما دارند، ازرییس جمهور تا سایرمسئولین به این امر اهتمام دارند. درکشورما ظاهرا اگر مسئولی،ورزش کند یا یک هفته در خانه استراحت کند می‌گویند پس کی کارش را انجام می‌دهد؟

وی در ادامه با اشاره به وجود 400میلیون فرد مبتلا به دیابت دردنیا و افزایش چهاربرابری دیابت طی چهاردهه گذشته، ادامه این روند را خطرناک دانست و تصریح کرد:درحال حاضر پنج میلیون دیابتی درکشور وجود دارد که 90 درصد آنان مربوط به دیابت نوع دو هستند، اگر در پنج روز هفته، نیم ساعت ورزشی سبک مثل پیاده روی انجام دهید از 20 درصد موارد ابتلا به دیابت جلوگیری می‌شود و سن مرگ و میر 11درصد کاهش پیدا می‌کند.

هاشمی ادامه داد: یکی از بزرگ ترین مصیبت های ما چاقی است که درزنان بیشتردیده می‌شود وعلت اصلی آن نیز زندگی آپارتمانی، کم تحرکی و غذای نامناسب است.

وی همچنین 50درصد علت مرگ ایرانیان را سکته قلبی و مغزی عنوان کرد که درآن سهم سکته قلبی 35 درصد و سکته مغزی 15 است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر