jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۲۷۴ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با بارش خوب نزولات جوی و باران بهاری 9 میلیون متر مکعب آب پشت سد سرابی تویسرکان ذخیره و سر ریز شد که گفته می شود 3000 لیتر در ثانیه سرریز آب سد است.

مدیر عامل آب منطقه ای همدان تامین دراز مدت آب آشامیدنی شهرهای تویسرکان، سرکان و منطقه سرابی، تامین کمبود آب زراعی باغ‌های پایین دست سد و کنترل سیلاب‌ها از اهداف ساخت سد سرابی بوده است. مرتضی عزالدین با بیان این که هفت‌‌میلیون متر مکعب از آب ذخیره شده این سد برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد افزود: دو میلیون و 300 هزار متر مکعب نیز برای مصارف کشاورزی و باغداری و دو میلیون متر مکعب هم برای زیست‌محیطی استفاده می‌شود. ‌/ ‌خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر