jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۵۱۱ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مسدود شدن تمام یا بخشی از اتوبان قزوین ـ رشت که در غیاب و تاخیر در احداث اتوبان تهران ـ شمال، نقش شریان حیاتی شمال کشور را ایفا می‌کند، این پرسش قدیمی را ایجاد می‌کند که چرا کیفیت احداث پروژه‌های عمرانی زیرساختی کشور نظیر اتوبان‌ها این قدر پایین است که با کوچک‌ترین بارش باران یا برف، باید کار به نشست زمین و مسدود شدن این شریان‌ها بکشد؟

درباره مورد خاص اتوبان قزوین ـ رشت می‌دانیم که این اتوبان در منطقه مرطوب و پرباران واقع شده که طبیعتا خاک آن نرم‌تر و کم‌استقامت‌تر از اقلیم‌های دیگر است. همچنین بارش مداوم باران و وجود نم و رطوبت دائمی، نیاز اتوبان به زیرسازی مقاوم‌تر و ویژه‌تر از مناطق دیگر را بدیهی می‌سازد. با وجود این می‌بینیم با تداوم بارش‌های بهاری امسال و در حالی که از احداث اتوبان قزوین ـ رشت زمان زیادی نمی‌گذرد، کار به آنجا می‌کشد که زمین اتوبان نشست کرده و این امر تا جایی ادامه می‌یابد که تمام یا بخشی از این اتوبان مسدود می‌شود. البته این مشکل مختص اتوبان قزوین ـ رشت نیست، بلکه به خاطر دارم همین مشکل به شکل دیگری در اتوبان قزوین ـ زنجان در محدوده تاکستان نیز اتفاق افتاد. جالب است که هنوز یک ماه از افتتاح اتوبان نگذشته بود که تمام روکش آسفالت آن تخریب و چاله‌های بزرگی در آن ایجاد شد. من همان موقع به معاون وقت استاندار اعتراض کردم که این چه وضعی است؟ وی نیز پاسخ داد ما به پیمانکار پول نمی‌دهیم تا جبران خسارت کند. اما سوال اصلی این است که چرا نظارت و بازرسی از عملکرد پیمانکاران راهسازی باید آن قدر ضعیف و سرسری باشد که ابتدا خسارت ایجاد شود و بعد بخواهیم کار نو را با وصله پینه درست کنیم، لذا من مقصر قضیه را در درجه اول پیمانکاران و ناظران و سپس اداره راه و شهرسازی استان‌های قزوین و گیلان می‌دانم که در زمان خودش بر روند کیفی احداث اتوبان قزوین ـ رشت نظارت موثر نکرده‌اند. روشن است وقتی نظارت موثر نباشد، اوضاع همین می‌شود؛ زیرا برخی پیمانکاران ده‌ها کمک به کار می‌برند که کمتر هزینه کنند تا سود بیشتری ببرند و در این راه ممکن است از کمیت و کیفیت مصالح مثلا برای زیرسازی اتوبان کم کنند، لذا تنها راه جلوگیری از چنین خسارت‌هایی تجدیدنظر در روش نظارت و بازرسی از پیمانکاران راهسازی است، بخصوص این‌که راه‌آهن قزوین ـ رشت نیز در امتداد این اتوبان آسیب‌دیده در حال احداث است.

سیدمرتضی حسینی

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر