jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۵۰۰۸ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۸

واقعیت مجازی فقط مربوط به دنیای سرگرمی نمی‌شود و این طور که سرمایه‌گذاری‌ها روی آن ادامه میابد، در آینده نزدیک می‌تواند به عنوان یکی از ارکان اصلی زندگی مورد استفاده قرار گیرد.

BMW اتومبیل‌های جدید را با عینک واقعیت مجازی طراحی می کند!

به گزارش جام جم کلیک ، شرکت خودروسازی BMW اعلام کرد با عینک واقعیت مجازی و HTC Vive سازگاری پیدا کرده است تا از این فناوری در راستای چرخه طراحی و توسعه اتومبیل‌های جدید خود استفاده کند.

به گفته این شرکت آلمانی، واقعیت مجازی در گذشته نیز برای توسعه اتومبیل‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، ولی هم‌اکنون محدودیت‌های این فناوری از میان برداشته شده است و می‌توان به صورت تخصصی از آن بهره برد.

با عینک واقعیت مجازی HTC Vive شرکت BMW می‌تواند علاوه طراحی شکل ظاهری اتومبیل، قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را داخل آنها در نظر بگیرد.

شرکت BMW تصمیم دارد از این عینک واقعیت مجازی برای طراحی و توسعه سری اتومبیل‌های برقی خود استفاده کند. در بیانیه این شرکت خودروسازی گفته شد: «به کارگیری فناوری‌های الکترونیکی مصرفی می‌تواند در شرکت‌های صنعتی بزرگ هم کاربرد داشته باشد و انعطاف بیشتری را در اختیار آنها بگذارد. عینک واقعیت مجازی به ما امکان می‌دهد فرآیند طراحی و اصلاح خودروها را به راحتی انجام دهیم. در این فرآیند توسعه‌دهندگان از سراسر جهان به راحتی می‌توانند با ما همکاری کنند».

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر