jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۵۰۰۸   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۸

واقعیت مجازی فقط مربوط به دنیای سرگرمی نمی‌شود و این طور که سرمایه‌گذاری‌ها روی آن ادامه میابد، در آینده نزدیک می‌تواند به عنوان یکی از ارکان اصلی زندگی مورد استفاده قرار گیرد.

BMW اتومبیل‌های جدید را با عینک واقعیت مجازی طراحی می کند!

به گزارش جام جم کلیک ، شرکت خودروسازی BMW اعلام کرد با عینک واقعیت مجازی و HTC Vive سازگاری پیدا کرده است تا از این فناوری در راستای چرخه طراحی و توسعه اتومبیل‌های جدید خود استفاده کند.

به گفته این شرکت آلمانی، واقعیت مجازی در گذشته نیز برای توسعه اتومبیل‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، ولی هم‌اکنون محدودیت‌های این فناوری از میان برداشته شده است و می‌توان به صورت تخصصی از آن بهره برد.

با عینک واقعیت مجازی HTC Vive شرکت BMW می‌تواند علاوه طراحی شکل ظاهری اتومبیل، قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را داخل آنها در نظر بگیرد.

شرکت BMW تصمیم دارد از این عینک واقعیت مجازی برای طراحی و توسعه سری اتومبیل‌های برقی خود استفاده کند. در بیانیه این شرکت خودروسازی گفته شد: «به کارگیری فناوری‌های الکترونیکی مصرفی می‌تواند در شرکت‌های صنعتی بزرگ هم کاربرد داشته باشد و انعطاف بیشتری را در اختیار آنها بگذارد. عینک واقعیت مجازی به ما امکان می‌دهد فرآیند طراحی و اصلاح خودروها را به راحتی انجام دهیم. در این فرآیند توسعه‌دهندگان از سراسر جهان به راحتی می‌توانند با ما همکاری کنند».

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر