jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۵۹۰   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

الگوهای مردمی اقتصاد مقاومتی

اشتغالزایی به سبک جوان ملایری

اقتصاد مقاومتی، تکیه ‌بر داشته‌های داخلی و استفاده از توانمندی‌های داخلی دارد و در این راه، هستند کسانی که با عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب، موفقیت‌های فراوانی کسب کرده‌اند. در راه اقتصاد مقاومتی، هر منطقه با توجه به توانمندی‌های خود می‌تواند سهمی بسزا در راه شکوفایی اقتصاد کشور داشته باشد.

مهدی پیریایی، یکی از کسانی است که با پیروی از سخنان رهبر معظم انقلاب و با تشکیل یک تعاونی، علاوه بر زمینه‌سازی اشتغال برای پنج نفر به‌طور ثابت و 15 نفر به‌طور فصلی سهمی هم در رونق اقتصادی کشور ایفا کرده است.

وی که فارغ‌التحصیل ارشد رشته داروهای گیاهی است، با تشکیل کارگاه کوچکی در رابطه با رشته دانشگاهی‌اش و استفاده از توانمندی‌های شهرستان ملایر در کار صنایع تبدیلی مشغول است.

پیریایی با اشاره به نحوه آغاز به کارش اظهار کرد: از سال 90، با تعدادی از همکلاسی‌های خود یک شرکت کشت و صنعت گیاهان دارویی ثبت کردیم و مشغول کار شدیم.

وی افزود: شروع کار ما با حداقل سرمایه بود و کار خود را با صنایع تبدیلی فرآوری از گیاهان دارویی و اسانس و عرق‌گیری آغاز کردیم.

این کارآفرین ملایری گفت: با رونق گرفتن کار در اسانس گیری و گرفتن مجوز لازم، زمینه اشتغال مستقیم برای پنج نفر و 15 نفر به‌صورت فصلی ایجاد شد.

وی افزود: ما در کارگاه خود اسانس و عرق نعناع و اسانس و گلاب گل محمدی با درجه‌بندی‌های مختلف تولید و آن را در بازار شهرستان و استان‌های همجوار عرضه کردیم.

پیریایی گفت: در جهت رونق کار خود، کار خشک‌کردن و بسته‌بندی میوه‌ها را نیز آغاز و در این راه ابتدا یک دستگاه برای خشک‌کردن محصولات اختراع کردیم.

وی گفت: از سال 91، خشک‌کردن میوه‌ها را با سرمایه دو میلیون تومان و با گرفتن مجوز لازم آغاز کردیم تا بتوانند جایگزینی سالم و طبیعی به‌جای تنقلات مضر باشند.

این کارآفرین ملایری گفت: یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی در شرکت ما تولید پودر گوجه است که جایگزینی مناسب برای رب‌ گوجه‌فرنگی بدون استفاده از افزودنی‌هاست. این محصول را ما با نام تجاری زژانه تولید کرده‌ایم که آماده ارائه به بازار مصرف است.

وی با اشاره به حمایت‌ بسیج سازندگی از کار بیان کرد: قرارگاه سازندگی سپاه ملایر در باره حمایت از جوانان در طرح‌های اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی داشته است.

پیریایی گفت: اقتصاد مقاومتی علاوه بر اشتغالزایی در جامعه،‌ باعث رشد و توسعه اقتصاد شهرستان و کشور و کمک بسیار به اقتصاد کشور است.

وی افزود: تکیه نکردن به یک محصول، رشد و توسعه اقتصاد جامعه و ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار از مهم‌ترین ثمرات حرکت در راه اقتصاد مقاومتی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر