jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۵۹۰ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

الگوهای مردمی اقتصاد مقاومتی

اشتغالزایی به سبک جوان ملایری

اقتصاد مقاومتی، تکیه ‌بر داشته‌های داخلی و استفاده از توانمندی‌های داخلی دارد و در این راه، هستند کسانی که با عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب، موفقیت‌های فراوانی کسب کرده‌اند. در راه اقتصاد مقاومتی، هر منطقه با توجه به توانمندی‌های خود می‌تواند سهمی بسزا در راه شکوفایی اقتصاد کشور داشته باشد.

مهدی پیریایی، یکی از کسانی است که با پیروی از سخنان رهبر معظم انقلاب و با تشکیل یک تعاونی، علاوه بر زمینه‌سازی اشتغال برای پنج نفر به‌طور ثابت و 15 نفر به‌طور فصلی سهمی هم در رونق اقتصادی کشور ایفا کرده است.

وی که فارغ‌التحصیل ارشد رشته داروهای گیاهی است، با تشکیل کارگاه کوچکی در رابطه با رشته دانشگاهی‌اش و استفاده از توانمندی‌های شهرستان ملایر در کار صنایع تبدیلی مشغول است.

پیریایی با اشاره به نحوه آغاز به کارش اظهار کرد: از سال 90، با تعدادی از همکلاسی‌های خود یک شرکت کشت و صنعت گیاهان دارویی ثبت کردیم و مشغول کار شدیم.

وی افزود: شروع کار ما با حداقل سرمایه بود و کار خود را با صنایع تبدیلی فرآوری از گیاهان دارویی و اسانس و عرق‌گیری آغاز کردیم.

این کارآفرین ملایری گفت: با رونق گرفتن کار در اسانس گیری و گرفتن مجوز لازم، زمینه اشتغال مستقیم برای پنج نفر و 15 نفر به‌صورت فصلی ایجاد شد.

وی افزود: ما در کارگاه خود اسانس و عرق نعناع و اسانس و گلاب گل محمدی با درجه‌بندی‌های مختلف تولید و آن را در بازار شهرستان و استان‌های همجوار عرضه کردیم.

پیریایی گفت: در جهت رونق کار خود، کار خشک‌کردن و بسته‌بندی میوه‌ها را نیز آغاز و در این راه ابتدا یک دستگاه برای خشک‌کردن محصولات اختراع کردیم.

وی گفت: از سال 91، خشک‌کردن میوه‌ها را با سرمایه دو میلیون تومان و با گرفتن مجوز لازم آغاز کردیم تا بتوانند جایگزینی سالم و طبیعی به‌جای تنقلات مضر باشند.

این کارآفرین ملایری گفت: یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی در شرکت ما تولید پودر گوجه است که جایگزینی مناسب برای رب‌ گوجه‌فرنگی بدون استفاده از افزودنی‌هاست. این محصول را ما با نام تجاری زژانه تولید کرده‌ایم که آماده ارائه به بازار مصرف است.

وی با اشاره به حمایت‌ بسیج سازندگی از کار بیان کرد: قرارگاه سازندگی سپاه ملایر در باره حمایت از جوانان در طرح‌های اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی داشته است.

پیریایی گفت: اقتصاد مقاومتی علاوه بر اشتغالزایی در جامعه،‌ باعث رشد و توسعه اقتصاد شهرستان و کشور و کمک بسیار به اقتصاد کشور است.

وی افزود: تکیه نکردن به یک محصول، رشد و توسعه اقتصاد جامعه و ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار از مهم‌ترین ثمرات حرکت در راه اقتصاد مقاومتی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر