jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۱۲۸۰   ۱۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۰:۰۰

در بازار تکنولوژی هر از چند گاهی، محصولی مفهومی به بازار می‌آید که جنبه‌های کاربردی زیادی دارد و ما با خود فکر می‌کنیم که چرا چنین محصولی تا به‌حال وجود نداشته است! بیشتر این نوآوری‌های هوشمند برای ماشین‌ها است و دیگر وسیله‌های حمل و نقل چندان سهمی نداشته‌اند. حال، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ با شیشه جلوی هوشمند موتورسیکلت قصد تغییر این رویه را دارد. این محصول مفهومی که حاصل همگاری یاماها و سامسونگ است، سعی دارد که ایمنی بیشتری برای رانندگان موتورسیکلت به ارمغان بیاورد.

اختراع شیشه جلوی هوشمند برای موتور سیکلت!

به گزارش جام جم کلیک ، البته این اولین صفحه نمایش هوشمند برای موتورسیکلت‌ها نیست، ولی بیشتر صفحه نمایش‌های هوشمند برای کلاه ایمنی بوده‌اند. طراحی این محصول بسیار ساده است: یک پروژکتور که در زیر شیشه جلو قرار دارد، به گوشی هوشمند متصل می‌شود و اطلاعات را بر روی شیشه جلو نشان می‌دهد. این به راننده موتورسیکلت اجازه می‌دهد که به پیام‌ها و تماس‌های مهم، جوابی از پیش تعیین‌شده بدهد یا جزییات راهبری و مسیر خود را چک کند. به‌جز اینها، کارهایی چون نشان دادن اطلاعات مهم را نیز می‌تواند انجام دهد.

شاید فکر کنید که این صفحه نمایش باعث می‌شود که حواس راننده پرت شود. اما همین الان هم بسیاری از افراد در حین رانندگی به موسیقی گوش می‌کنند، به دستگاه‌های ناوبری مانند جی‌پی‌اس نگاه می‌کنند یا بدتر از آن مسیر خود را از روی مچ دست یا کاغذی که به باک بنزین چسبیده شده است، پیدا می‌کنند. پس سادگی و ایمنی که این دستگاه احتمالا با خود خواهد آورد، مزیت بزرگی خواهد بود. و چه چیزی مهمتر از ایمنی در رانندگی؟

منبع: آی تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها