Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۹۰۳۷۲ ۲۷ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۰

رئیس صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از ارزیابی همه شبکه ها از جهت زیر ساخت های فنی، کیفیت، هویت و منابع خبر داد.

شبکه های سیما ارزیابی می شوند

به گزارش جام جم سیما ، دکتر محمد سرافراز که امروز همراه با معاون سیما و معاون فنی سازمان صدا و سیما در مراسم آغاز به کار پخش شبکه مستند با کیفیت HD حضور یافته بود بر فراهم کردن شرایط پخش HD در دیگر شبکه ها نیز تاکید کرد.

با اشاره به ادغام شبکه شما در شبکه آموزش و شبکه بازار در شبکه پنج سیما، درباره HD شدن دیگر شبکه ها اظهار داشت: شبکه IFILM از چند روز قبل به شکل HD پخش می شود که برای همه مراکز قابل دریافت است. همچنین قبل از آن پرس تی وی و شبکه تهران برای استان تهران به صورت HD پخش می شده است، امروز هم شبکه مستند به شکل HD پخش می شود و امیدواریم دیگر شبکه ها هم به زودی از ارتقاء کیفی تصاویر برخوردار شوند.

رئیس رسانه ملی در ادامه در پاسخ به ادغام شدن یا نشدن دیگر شبکه ها گفت: فعلا تصمیمی برای دیگر شبکه ها گرفته نشده است، اما شبکه های دیگر از جهت زیر ساخت های فنی، کیفیت، هویت و منابع ارزیابی شده اند و یا می شوند و چنانچه قابلیت ادامه فعالیت به عنوان یک شبکه مستقل را دارا باشند به کار خود ادامه می دهند.

دکتر سرافراز تصریح کرد: در واقع برنامه های خوب شبکه شما در شبکه آموزش و شبکه بازار در شبکه اقتصاد یا همان شبکه پنج به روی آنتن خواهد رفت.

وی درخصوص برنامه های نوروزی هم گفت: رسانه ملی برای نوروز 95 برنامه هایی را تدارک دیده است و با سریال های جدید حداقل سه سریال 1 ، 2 و 3 و پخش فیلم ها و سریال های داخلی و خارجی همچنین برنامه های جنگ و طنز مانند دورهمی و خندوانه و مسابقات ورزشی و برنامه های متنوع نمایشی و غیر نمایشی؛ برای مخاطبان نوروزی در نظر گرفته است.

بازگشت دوباره برخی مجریان، هنرمندان و بازیگران به صدا و سیما

رئیس رسانه ملی گفت: سیاست سازمان صدا و سیما است که از هنرمندان و مجریان و کارشناسان به شکل حداکثری استفاده کند.

دکتر سرافراز افزود: درباره فعالیت و همکاری دوباره برخی افراد که به دلایلی و یا از طریق دستگاه های خاص در مقاطعی همکاری آنها با سازمان قطع شده است، بازنگری شده و یا در حال بازنگری است تا این قطع همکاری ها به حداقل برسد تا رسانه ملی شاهد حداکثر استفاده از هنرمندان؛ کارشناسان و مجریان باشد.

وی افزود: به هر حال سال آینده سالی است که حداکثر بهره برداری از افراد با سابقه و با تجربه را در سازمان صدا و سیما خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

ولایت فقیه در عصر غیبت

چگونه می توانید ثابت کنید که «ولی فقیه»، نایب و جانشین امام زمان (عج)، رهبر و ولی جامعه اسلامی است؟ وقتی که آن حضرت در غیبت طولانی مدت به سر می برد، چه نیازی به نایب و نماینده دارد؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
پیشخوان بیشتر