jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۶۶۷۶ ۱۳ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۰

دستگیری متهم و برادران همسرش

دلال خودرو، زورگیر بود +تصاویر

پسر خلافکار که به همراه دو برادر خانم خود اقدام به زورگیری خودرو در پوشش خریدار خودرو می کرد، توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

دلال خودرو، زورگیر بود +تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، شانزدهم دی ماه و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره زورگیری و سرقت خودرو به کلانتری 169 مشیریه اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل اعلامی در میدان آقانور، فردی با مراجعه به مأمورین اعلام کرد که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ، با تهدید چاقو به وی حمله ور شده و اقدام به سرقت مبلغ 20 میلیون تومان پولِ ودیعه دریافتی در معامله فروش خودرو و کیف دستی حاوی قولنامه تنظیمی فروش خودرو، مدارک و سوئیچ خودرو از وی کرده اند.

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به محل پارکینگ مراجعه و در تحقیقات از کارکنان آن اطلاع پیدا کردند که خودرو زانتیای مالباخته نیز از پارکینگ خارج شده است.

پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 14 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چند روز پیش خودرو زانتیا خود را از طریق آگهی روزنامه برای فروش آگهی کرده بودم که فرد ناشناسی با من تماس گرفت و خودش را به عنوان مشتری معرفی کرد؛ پس از توافق اولیه بر سر قمیت خودرو ، برای بازدید خودرو با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم. در تاریخ 16 دی ماه جوانی بنام «رضا . الف» با یک دستگاه خودروی هیوندا آزرا به محل قرار آمد؛ پس از بازدید خودرو توسط ایشان و برابر توافق اولیه برسر قیمت خودرو، ایشان مبلغ 20 میلیون تومان پول نقد به من تحویل داد و در ادامه قولنامه فروش خودرو مابین ما دو نفر تنظیم شد . قرار شد تا روز انتقال سند خودرو و تسویه کامل پول، خودرو برای چند روز در پارکینگ بماند؛ به همین علت، دو نفری ماشین زانتیا را به پارکینگ بردیم و رسید پارکینگ در اختیار خریدارو سوئیچ ماشین در اختیار من باقی ماند تا در روز محضر و تسویه کامل توسط خریدار، سوئیچ و سایر مدارک خودرو به ایشان تحویل گردد.

وی افزود: پس از گذاشتن ماشین در داخل پارکینگ و در حالیکه مبلغ 20 میلیون تومان پول نقد از خریدار گرفته بودم، دو نفری از پارکینگ خارج و سوار ماشین خریدار شدیم. پس از طی مسافتی کوتاه، من از ماشین پیاده شدم ؛ هنوز مسافت زیادی از محل پیاده شدن من از ماشین نگذشته بود که ناگهان سرنشنیان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ به من حمله ور شده و با تهدید چاقو و ضرب و شتم اقدام به سرقت کیف دستی حاوی 20 میلیون وجه نقد، قولنامه فروش خودرو، سوئیچ و مدارک شناسایی خودرو کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

دستگیری متهمین

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل سکونت «رضا . الف» در منطقه افسریه - شهرک رضوی نموده و این شخص را در دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

«رضا . الف» در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع و یا مشارکت در زورگیری از مالباخته گردید و مدعی شد که خودرو زانتیای شاکی پرونده را طی یک معامله قانونی خریداری و تمامی پول خرید خودرو را نیز برابر قولنامه تنظیمی به فروشنده (شاکی) پرداخت کرده است.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی دو برادر خانم رضا بنام های «فرشید» (30 ساله) و «وحید» (32 ساله) بعنوان مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف کیف قاپی و زورگیری، تصاویر این دو برادر توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت؛ با شناسایی مخفیگاه فرشید و وحید در منطقه مشیریه – 20 متری امام خمینی (ره)، طی یک عملیات هر دو نفر دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

اعتراف به سرقت های مشابه

فرشید و وحید، همانند رضا منکر هرگونه ارتکاب سرقت از مالباخته شده اما با کشف قسمتی از اسناد و مدارک متعلق به افراد غیر در مخفیگاهشان، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به زورگیری و سرقت اموال شاکی پرونده و همچنین انجام سرقت های مشابه اعتراف کردند.

با اعتراف «فرشید» و «وحید» به انجام سرقت و زورگیری با موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ و معرفی «رضا . الف» به عنوان سرکرده گروه، رضا نیز به ناچار لب به اعتراف گشود.

وی در اعترافاتش عنوان داشت که بدین شیوه و شگرد، اقدام به خرید سرقت چندین دستگاه خودرو سواری از جمله BMW مدل 530 ، اسپورتیج و MVM در قالب قولنامه کرده و دو برادر خانمش با موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ اقدام به سرقت سوئیچ خودرو، اسناد و مدارک خودرو، پول پرداختی به فروشنده خودرو از سوی رضا در پوشش خریدار کرده و نهایتا خودروها نیز پس از خارج شدن از پارکینگ توسط ویو بعنوان مالک خودرو به فروش رسیده است.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر