jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۷۵۶۴۳   ۰۴ بهمن ۱۳۹۴  |  ۲۰:۳۵

بعضی افراد وقتی می‌خواهند مصرف قندها را در رژیم غذایی‌شان کاهش دهند، خیلی افراطی رفتار می‌کنند. این افراد حتی مصرف میوه‌ها را هم کاملا قطع می‌کنند، در حالی که چنین کاری اصلا لازم و مفید نیست. در واقع، میوه‌ها می‌توانند سلاح مخفی و برگ برنده انسان‌ها باشند، دقیقا در مواقعی که هوس خوراکی‌های شیرین فرد را تحت فشار قرار می‌دهد.

بهترین جایگزین برای هوس مواد غذایی شیرین!
به گزارش جام جم سرا ، میو‌ه‌ها در کنار مواد مغذی مهمی که ارائه می‌کنند، فیبر زیادی دارند و به همین دلایل است که سطح قند خون را پایدار نگه می‌دارند، در حالی که خوراکی‌های شیرین دیگر اصلا چنین توانایی خاصی را ندارند. حذف کردن کامل همه مواد غذایی شیرین، به‌خصوص برای کسانی که ذاتا به طعم شیرین تمایل دارند، واقعا سخت و مضر است.

این افراد هنوز هم می‌توانند طعم مواد غذایی شیرین را بچشند، فقط باید راه درست را انتخاب کنند.
مقداری میوه مثل موزه همراه با شیر نارگیل و کمی خامه، می‌تواند میان‌وعده مناسبی برای این افراد باشد که هم شیرین است و هم ضرر ندارد.
می‌توان تا سه وعده مصرفی در روز از چنین ترکیبات سالمی استفاده کرد. ضمنا توصیه متخصصان این است که اصلا از میوه‌های خشک‌شده استفاده نکنند، چون حاوی قند زیادی هستند و سریعا فرد را به سمت پُرخوری می‌کشانند.
منبع : سلامت نیوز
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها