jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۷۱۷۲۱   ۲۱ دی ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۱

چهار مظنون عامل قتل پسر ایرانی در شهر ناگویای ژاپن توسط پلیس این کشور شناسایی شده و تحت تعقیب پلیس اینترپل قرار گرفتند.

ردپای 4 مرد ایرانی در جنایت «ناگویا» + عکس

به گزارش جام‌جم ، رسیدگی به این پرونده سی‌ام آذر امسال با مراجعه زن و مردی میانسال به دادسرای امور جنایی آغاز شد.

مرد میانسال در مورد نحوه قتل فرزندش گفت: پسرم مهرداد شش سال قبل برای کار به صورت قانونی به ژاپن رفت. او چند ماه بعد به ایران بازگشت و مدعی شد در یک نمایشگاه خودرو در شهر ناگویا کار پیدا کرده است. او عاشق دختر صاحبکارش شده و از او خواستگاری کرده بود. دختر جوان هم به خاطر علاقه‌اش به مهرداد مسلمان شد و آنها با هم ازدواج کردند.

وی اضافه کرد: سه سال قبل نوه‌ام به‌دنیا آمد. در این مدت پسرم از زندگی‌اش راضی بود و همراه پدرزنش کار و کاسبی خوبی راه انداخته بود. دیروز عروسم تماس گرفت و در حالی که به‌شدت گریه می‌کرد، از قتل مهرداد خبر داد. او گفت دو شب قبل چند ایرانی جلوی مهرداد را گرفته و او را با ضربات چاقو به قتل رسانده‌اند.

با اظهارات پدر مقتول و تائید قتل پسر 26 ساله، سعید احمدبیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی، دستور تحقیقات در این زمینه را صادر کرد.

روز نهم دی امسال جسد به ایران منتقل شد و با دستور قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت. در استعلام از پلیس ژاپن نیز مشخص شد صحنه جنایت بار دیگر بررسی و چهار پسر ایرانی مظنون به قتل نیز شناسایی شده‌اند.

با توجه به نظریه پزشکی قانونی ناگویا مبنی بر قتل مهرداد با ضربات چاقو و شناسایی مظنونان، بازپرس پرونده از پلیس اینترپل درخواست کرده متهمان دستگیر و به پلیس ایران تحویل داده شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر