jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۶۲۴۲۳   ۱۶ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۵

برخی از خوراکیها اگرچه حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی هستند، ولی شاید تصورش را هم نکنید که می‌توانند هرچند به میزان خیلی کم عاملی برای تهدید سلامت نیز باشند البته تهدید کنندگی این اثرات خطرناک بسیار کم است ولی دانستن و آگاهی از آن‌ها می‌تواند تشویقی برای مصرف معتدل این خوراکی‌ها باشد.

خوراکی‌هایی که می‌تواند تهدید کننده سلامت باشد

ریواس یکی از این خوراکی‌ها است. برگ ریواس حاوی اسید اگزالیک است که ممکن است باعث سنگ کلیه شود. جوز هندی نیز می‌تواند در صورت مصرف بیش از حد منجر به تشنج شود.

ساقه سیب زمینی و جوانه آن می‌تواند منجر به اسهال، سردرد، کما و حتی در موارد جدی‌تر مرگ شود. از مصرف سیب زمینی مایل به رنگ سبز باید اجتناب کرد.

بادام تلخ حاوی میزان زیادی هیدروژن سیانید است‌ که خوردن 7 تا 10 عدد از آن منجر به مشکلات سلامتی برای بزرگسالان و حتی مرگ در کودکان شود.

به گزارش سلامانه، عسل خام که فرایند پاستوریزاسیون را طی نکرده است دارای سموم مضری است که می‌تواند منجر به سرگیجه، ضعف، تعریق بیش از حد، تهوع و استفراغ شود.

ساقه و برگ گوجه فرنگی حاوی سموم قلیایی است که می‌تواند تحریک کننده معده باشد. گوجه فرنگی سبز نارس را نباید مصرف کرد.

ماهی تن حاوی جیوه است و می‌تواند از کلیه‌ها عبور کند. کودکان و زنان باردار از مصرف این ماهی باید اجتناب کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر