jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۴۳۵۹۷   ۱۵ مهر ۱۳۹۴  |  ۲۰:۱۶

هواشناسی هشدار داد

تهران در انتظار تندباد

معاون مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شرایط جوی استان تهران از اواخر امروز چهارشنبه تغییر خواهد کرد، گفت: سرعت وزش باد در برخی از نقاط این استان در دو روز آینده(پنجشنبه و جمعه) به بیش از 60 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

تهران در انتظار تندباد

ابوالقاسم غضنفری روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بعدازظهر امروز یک سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شد که بیشترین فعالیت این سامانه بارشی طی روز جمعه در تهران خواهد بود.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود در دور روز آینده در سطح استان تهران علاوه بر بارش پراکنده باران، شاهد وزش تندباد با سرعت بیش از 60 کیلومتر در سطح منطقه باشیم.

غضنفری افزود: درهمین ارتباط عصر امروز نیز تندبادی با سرعتی در حدود 43 تا 50 کیلومتر برساعت در مسیر غرب به شرق شهر تهران را درنوردید.

درهمین ارتباط، رییس اداره پیش بینی و پیش آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان تهران نیز از کاهش هشت درجه ای دمای این استان طی 48 ساعت آینده خبر داده است.

محمدمهدی عشقی به ایرنا گفت: براساس بررسی و تحلیل نقشه های پیش بینی و تصاویر ماهواره ای در 48 ساعت آینده علاوه بر بارش پراکنده و وزش باد، شاهد کاهش نسبی دما در استان تهران خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها