jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۲۹۱۲۱   ۰۳ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۸:۵۴

جام جم ورزشی: برنامه نود این هفته از ساعت 22:32 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 1:55 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

فغانی: حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم

در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور ایام ولادت امام هشتم(ع) را تبریک گفت کلیپی از مشهد مقدس به همین مناسبت پخش شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، مسابقه تیم های ستارگان جهان و ایران جمعه ساعت 17:45 برگزار خواهد شد و به همین خاطر ویژه برنامه نود پنجشنبه شب با حضور مهمانانی از تیم ستارگان جهان پخش می شود که سالگادو و روبرتو کارلوس از آن جمله اند. همچنین مقرر شد در این برنامه ارتباط زنده با فرودگاه امام خمینی (ره) و اعضای تیم فوتبال ستارگان جهان برقرار شود.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به "بهترین گل ماه" اختصاص یافته بود.

1 - امید ابراهیمی 2 - حسن بیت سعید 3 - احسان حاج صفی 4 - غلامرضا رضایی 5 - هادی نوروزیگزارش نود درجه پخش شد که طی آن به حواشی دیدار پرسپولیس - ذوب آهن نیز اشاره شده بود.

عادل فردوسی پور درگذشت پویان امیری، خبرنگار فقید ورزشی را به جامعه خبری و خانواده وی تسلیت گفت.

گزارشی از آکادمی مهدوی کیا در نروژ پخش شد. قرار شد بخش دوم و مفصل تر این گزارش هفته آبنده در برنامه نود پخش شود.

گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران از جمله مرتضی پورعلی گنجی، رضا قوچان نژاد، استیون بیت آشور، کریم انصاری فرد، سردار آزمون پخش شد.

گوشه هایی از دیدار تیم های نفت - ملوان ، پدیده - تراکتورسازی به همراه حواشی و صحبت های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

گزارشی از علیرضا جهانبخش و مراسم خداحافظی وی با تیم نایمخن و هواداران این تیم پخش شد که وی طی این گزارش گفت: طی دو سالی که در این تیم بودم خاطرات تلخ و شیرینی دارم و از طرفی خوشحالم که هواداران این تیم مرا دوست دارند و از طرفی از بابت ترک این تیم و هواداران آن ناراحتم.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری ایم هفته برنامه نود بود.نصیرزاده داوری دو دیدار پخش شده را مورد بررسی قرار داد.

نکات هفته چهارم لیگ برتر به تصویر کشیده شد.

گزارش تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با هفته جاری در تاریخ بخش بعدی بود. از جمله بخش های تقویم این هفته تولد ابوعلی سینا و روز پزشک، روز جهانی عکاس، تولد بهنام ابوالقاسم پور، تولد دیمیتریو آلبرتینی، اولین گل مهدی هاشمی نسب برای استقلال برابر استقلال رشت و... بود. مهمان تقویم این هفته فرشید طالبی بازیکن اسبق سپاهان و ذوب آهن بود که به خاطر بیماری برادرش از فوتبال کنار رفت و قصد دارد دوباره به زمین برگردد.همچنین گزارشی از تیم فوتسال پزشکان پخش شد که طی آن پزشکان در تخصص های مختلف از خاطرات ورزشی خود می گفتند.

آمار مسابقه پیامکی:گزارشی کامل و مفصل از تیم فوتبال پرسپولیس و حواشی دیدار این تیم مقابل تیم ذوب آهن پخش شد.

در این گزارش مصاحبه ای از سوشا مکانی پخش شد که طی آن به شدت از برنامه نود انتقاد کرد.

همچنین مصاحبه محسن بنگر پس از این دیدار پخش شد که وی در آن به شدت نسبت به داوری فغانی معترض بود. وی انتقاد تندی نسبت به وی داشت و گفت: نمی دانم چرا فردی که لیاقت قضاوت را ندارد محروم نمی کنند؟! اصلا دلیل اخراج من چه بود؟! من پیش از اخراج هیچ اهانتی به داور نکردم ولی پس از اخراج چرا. اگر فغانی شرف دارد بگوید علت اخراج من چه بوده و من چه چیزی به وی گفتم!

گزارشی مفصل از داوری در فوتبال در کشورهای مختلف و مقایسه آن با داوری فوتبال در ایران و همچنین برخوردهای مسئولان و سایرین با داوران پخش شد. طی این گزارش به تفصیل در خصوص فغانی و داوری وی در دیدار پرسپولیس - ذوب آهن و نحوه قضاوت وی بحث شد.

خوردبین: اعتقادی به اشتباهات عمدی فغانی ندارم

محمود خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: من همیشه اعتقاد داشتم و دارم که فغانی بهترین داور جهان است ولی در دیدار مقابل ذوب آهن ، ما را خیلی متضرر کرد.

وی در مورد تبانی فغانی و عمد در اشتباهات داوری گفت: اصلا اعتقادی به این مسئله ندارم و همواره گفته ام اشتباهات عمدی نبوده ولی باید مشکلات برطرف شده و دقت بیشتری صورت گیرد.

خوردبین در مورد محسن بنگر و محرومیت وی اظهار داشت: اینجا قضیه فرق می کند و داور دیدار قبلی ما محروم شده و اشتباه وی محرز شده است.ذوالفقارنسب پس از تماس تلفنی خوردبین گفت: در قانون رای داور برنمی گردد. در خصوص بازگشت رای معتقدم باید این قانون برای تمام تیم ها یکی باشد.

نکات داوری دیدار پرسپولیس - ذوب آهن از سوی ذوالفقارنسب مورد بررسی قرار گرفت.

پس از داوری این دیدار نصیرزاده و فردوسی پور کمی در مورد قوانین داوری و رأی داوران و بخشش بازیکنان بحث کردند.

فغانی: حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم

علیرضا فغانی داور دیدار پرسپولیس - ذوب آهن روی خط تلفنی برنامه آمد و اظهار داشت: فرهنگی که در کشورهای دیگر وجود دارد به هیچ عنوان با کشورمان قابل مقایسه نیست می‌بینیم که بازیکنان با احترام با داوران صحبت می‌کنند در حالی که این موضوع اصلاً در ایران وجود ندارد.

وی درباره برخورد دروازه‌بان ذوب آهن با احمدزاده بازیکن پرسپولیس گفت:‌ احمدزاده در ابتدا ضربه‌ای به سمت راست دروازه‌بان زد و دروازه‌بان در حال چرخش بود و اگر برخوردی هم به وجود آمد احمدزاده باعث آن شد.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی کارشناسان تا سوت پایان بازی زده می‌شود کارشناسی می‌کنند و این کارشناسی‌ها باعث به وجود آمدن هجمه به داوران می‌شود.

فغانی ادامه داد: من همیشه از خدا خواسته‌ام تا هرچه می‌دهد ظرفیت آن را هم بدهد، در همین جا اعلام می‌کنم من حاضرم با افتخار به مدت یک سال در لیگ یک قضاوت کنم تا برخی حساسیت ها برطرف شود.

در مورد محسن بنگر نیز باید بگویم، بنگر پس از صحنه هند اخطار نگرفت و پس از ضربه پنالتی دست زد و بعد از آن درباره وجدان و این مسائل صحبت می کرد و من باز هم نادیده گرفتم و پس از آن کارت گرفت. کارت دوم هم بخاطر ضربه با زانو به دروازه بان حریف بود و این اشتباه سهوی نبود و عمدی محسوب می شد و کارت داشت.

فغانی گفت: عذرخواهی کردن چیزی از انسان کم نمی‌کند ما داور هستیم ممکن است خطایی هم انجام دهیم، اما با این شرایط اگر چنین اتفاقای رخ دهد ما مجبوریم تا آخر فصل عذرخواهی کنیم. من به عنوان داور می‌گویم اگر تبانی یا موردی درباره من وجود دارد علنی اعلام کنند. این مسائل به همین جا و داوری ختم نمی شود و بطور قطع به فوتبال کشورمان ضربه خواهد زد و این ها بخاطر اظهار نظرهای غیر کارسناسانه افراد مسئول و غیر مسئول است که خواهان رسیدگی به داوری ها هستند.

گزارشی از آنالیز بازی پرسپولیس مقابل ذوب آهن پخش شد که طی آن به نقاط ضعف و قوت سرخپوشان اشاره شده بود.

تصاویری از ترین های هفته به نمایش گذاشته شد.

تیم منتخب هفته:گزارشی از دیدار تیم های استقلال خوزستان - سایپا پخش شد.

گزارشی از فوتبال اهواز و حاشیه های پیش از دیدار استقلال اهواز - استقلال تهران پخش شد که طی آن هواداران اهوازی از فوتبال این شهر و استان خوزستان سخن گفتند.

همچنین در گزارشی به کمک های پدر مبین میردورقی به باشگاه استقلال خوزستان و فیکس شدن این بازیکن در این تیم اشاره شد که البته در مصاحبه های انجام شده مسئولان استقلال خوزستان، پیوستن مبین میردورقی به این تیم را مرتبط با کمک های مالی پدر میردورقی نمی دانستند.
بختیاری زاده سرمربی تیم استقلال خوزستان نیز گفت: اگر بعد ار 5، 6 بازی احساس کند خوزستان بازیکن بهتری دارد، وی را جایگزین میردورقی خواهد کرد.

داوری دیدار تیم های استقلال خوزستان و سایپا مورد بررسی قرار گرفت.

نصیرزاده درباره داوری استقلال اهواز و تهران نیز گفت: ضربه پنالتی که برای استقلال گرفته شد اشتباه بود و این خسرو حیدری بود که روی عادل کلاه کج خطا انجام داد. اما در ادامه خراب شدن مدافع استقلال اهواز روی مهاجم استقلال باید خطای پنالتی اعلام می شد که نشد.

گل اول استقلال در شرایط سالم به ثمر رسید و به نظر آفساید نبود. اخراج بازیکن استقلال اهواز اشتباه بود و بازیکن دیگری روی پروپچیچ خطا انجام داد و باید کارت دریافت می کرد.

گل دوم استقلال هم به دلیل اینکه حنیف عمران زاده با زانو به صورت دروازه بان ضربه زد مردود بود.

گوشه هایی از دیدار تیم های سپاهان - فولاد خوزستان به همراه صحبت های مربیان و بازیکنان دو تیم پخش شد.

گزارش نود تا نود پخش شد که طی آن اتفاقات هفته اخیر فوتبال به تصویر کشیده شده بود.

آنالیز بازی سپاهان مقابل فولاد خوزستان پخش شد که طی آن نقاط ضعف و قوت این تیم مورد بررسی قرار گرفته بود.

فردوسی پور نوضیحات کوتاهی در مورد پولشویی داد و در ادامه صحبت های وی ذوالفقارنسب درباره پولشویی در فوتبال برزیل صحبت کرد.

تصاویری از دیدار تیم های راه آهن - صبای قم و گسترش فولاد - سیاه جامگان به همراه صحبت های مربیان و بازیکنان تیم ها پخش شد.در این گزارش مصاحبه ای از رسول خطببی پخش شد که وی نسبت به برخی مسائل معترض بود.

مصاحبه ای از روبرتو کارلوس بازیکن تیم ستارگان جهان پخش شد که وی طی آن از حضور در ایران ابراز خوشحالی کرد و اظهار داشت خیلی خوشحال است که از نزدیک با فرهنگ ایران آشنا می شود.

داوری دیدارهای باقیمانده لیگ توسط نصیرزاده مورد بررسی قرار گرفت.

عباسی: دستیاری آتیلا حجازی در سیاه جامگان صحت ندارد

محمد رضا عباسی مدیر عامل سیاه جامگان روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: در حال حاضر رمضانی تا بازی بعدی سرمربی تیم است و پس از آن سرمربی تیم مشخص خواهد شد.

اردشیر میردورقی: حتی یک هزار تومانی هم به باشگاه استقلال اهواز کمک نکرده ام!

اردشیر میردورقی، پدر مبین میردورقی روی خط تلفنی برنامه آمد و با ادبیاتی خاص از برنامه نود انتقاد شدیدی کرد و گفت: من حتی یک هزار تومانی به باشگاه استقلال اهواز کمک نکرده ام ولی شما در برنامه خودتان خلاف این را اعلام کردید! ولی چنین چیزی به هیچ وجه صحت ندارد.

در پایان برنامه، گل هادی نوروزی با 60 درصد آرا به عنوان بهترین گل ماه شناخته شد.برنامه نود این هفته ساعت 1:55 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها