jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۲۴۸۷۶   ۱۹ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۰

شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، گوگل و توییتر به جمع‌آوری تصاویر آزار جنسی کودکان از فضای مجازی اقدام کردند.

جمع‌آوری تصاویر آزار جنسی کودکان از فضای مجازی

به گزارش ایندیپندنت، شبکه‌‌‌‌‌های اجتماعی گوگل، فیس‌بوک و توییتر تصمیم دارند تمام تصاویر مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان را حذف کنند. در اولین اقدام کمپین‌های عضو بنیاد دیده‌بان اینترنت (آی‌ام‌اف)، لیستی از تمام این تصاویر را فراهم می‌کنند و در اختیار این سه شرکت قرار می‌دهند. هدف از این کار جمع‌آوری تصاویر قربانیان سوء استفاده جنسی و پیشگیری از پخش آنها است.

کارکنان "آی‌ام‌اف" به هرکدام از این تصاویر یک "هش کد" اختصاص می‌دهند که با به اشتراک گذاشتن این کدها دسترسی به تصاویر محدود می‌‌شود. این جنبش جدید در وهله‌ اول اجازه بارگزاری این تصاویر در فضای مجازی را محدود می‌کند. همین موضوع این سه شرکت‌ را قادر می‌سازد از به اشتراک گذاری این تصاویر در سرویس‌هایشان جلوگیری کنند. با این حال دستیابی به این عکس‌ها به طور کامل مسدود نمی‌شود و همچنان در "فضای مجازی سیاه" قابل بارگزاری هستند.

"هش کدها" به طور خلاصه کدهایی هستند که با محاسبات بر روی فایل‌ها تولید می‌شوند. هر فایل "هش کد" منحصر بفردی دارد و یکی از مهمترین کاربردهای آن، اطمینان از کامل و سالم بودن فایل دانلود شده می‌باشد.

مبارزه با گسترش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان آغاز شده و در حال پیشرفت است. تا جاییکه "دیوید کامرون،" نخست وزیر انگلیس سال گذشته یگان جدیدی تاسیس کرد که هدف آن پیدا کردن این تصاویر در "فضای مجازی سیاه" است. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر