jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۲۴۰۷۲   ۱۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۷

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز، اثر نوعی ترکیب گیاهی را در درمان سرطان سینه مورد بررسی قرار دادند.

درمان سرطان به کمک ترکیبات گیاهی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این ماده به صورت نانوکپسول و با کمک پلیمرهای زیست تخریب پذیر تهیه شده است. نتایج آزمایشگاهی حاکی از عملکرد مناسب این نانودارو در درمان سلول‌های سرطانی بوده است.
سینا محمدی نژاد دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تبریز گفت: کریسین (Chrysin) ترکیبی است که از عسل و سایر گیاهان استخراج می ‌شود. این ماده دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد حساسیت است. مطالعات انجام شده در سال‌های اخیر نشان داده است که این ماده‌ گزینه‌ مناسبی برای درمان سرطان است، زیرا از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.
این پژوهش از همکاری دکتر نصرت اله ضرغامی و دکتر ابوالفضل اکبرزاده اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز، سینا محمدی نژاد دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی این دانشگاه و همکارانشان حاصل شده که نتایج آن در مجله‌ASIAN PACIFIC JOURNAL OF CANCER PREVENTION (جلد 16، شماره 9، سال 2015، صفحات 3753 تا 3758) به چاپ رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها