jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۱۷۶۷۶ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

گفت‌وگو در مورد رکوردهای این هفته را با یک مرد آلمانی آغاز کنیم. او که وقتی دید رکورد بیشترین اندازه باز شدن دهان به یک آمریکایی تعلق گرفته تلاش کرد این رکورد را از آن خود کند و بنا به گواهی دندانپزشکش، تائید شد که این مرد آلمانی با 8/8 سانتی‌متر، 2 میلی‌متر بیش از مرد آمریکایی که سابقا دارای این رکورد بود، توانسته این افتخار بزرگ(!) را از آن خود کند.

اما برای شنیدن از رکورد دیگر باید به لودوویچ دیلیگرت فرانسوی اشاره کرد که سال 2003 یعنی حدود 12 سال پیش موفق شد مسافت 702 متری را با دوچرخه رکاب بزند و یک رکورد برای خود ثبت کند.

ممکن است متعجب باشید که این موضوع چه ویژگی خاصی دارد ولی وقتی بدانید طی کردن این مسافت زیر آب و بدون استفاده از تجهیزات غواصی بوده حتما در قضاوت اولیه خود تجدید نظر کرده و این دوچرخه‌سوار فرانسوی را تحسین می‌کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر