jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۱۹ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان بهزیستی خبر داد

افزایش ۲۴ درصدی مصرف مخدر صنعتی

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به افزایش ۲۴ درصدی مصرف مخدرهای صنعتی طی سال‌های گذشته، گفت: رشد مواد صنعتی طی پنج سال از ۴ به ۲۴ درصد رسیده است.

به گزارش مهر، انوشیروان محسنی‌بندپی درباره آمار معتادان تاکید کرد: براساس آمار رسمی یک میلیون و ۳۰۰ هزار معتاد و مطابق آمارهای غیررسمی دو میلیون و ۴۰۰ هزار معتاد داریم که تعداد آنها نیز طی سال‌های گذشته افزایش داشته است؛ بنابراین جا دارد که با توجه به افزایش آسیب‌ها، در زمینه پیشگیری و همچنین برنامه‌ریزی برای کاهش آن از سوی دستگاه‌های مختلف و بهزیستی برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود.

به گفته وی، مصرف مواد صنعتی باعث بروز مشکلات بیشتری نسبت به موادمخدر سنتی شده و همچنین ترک آن نیز سخت‌تر از دیگر موادمخدر است. بنابراین تمرکز ما در سازمان و همچنین ستاد موادمخدر، اطلاع‌رسانی و پیشگیری و اجرای طرح‌های مختلف کاهش مصرف مخدر شیشه بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی درباره بیمه معتادان یادآور شد: طرح بیمه معتادان ازسوی سازمان اجرایی می‌شود و ۳۰ میلیارد تومان نیز برای عقد قرارداد با مراکز دولتی و خصوصی امسال اختصاص یافته است. محسنی‌بندپی با اشاره به این‌که تعداد زنان سرپرست خانوار ۵۳ درصد طی سال‌های اخیر رشد داشته، افزود: در سال۷۵، یک میلیون و ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار و در سال ۸۵، یک میلیون و ۶۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود داشته که این آمار در سال ۹۰ به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار نشان‌دهنده مستعد بودن جامعه برای آسیب‌پذیری است؛ به همین دلیل می‌توان گفت که آمارهای آسیب‌های اجتماعی نیز افزایش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر