jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۲۱ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی از راه‌اندازی پایگاه ملی برای میراث طبیعی ایران مانند میراث فرهنگی و تاریخی خبر داد و گفت: این مهم در برنامه ششم توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور لحاظ می‌شود.

فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی به مهر گفت: در نظر داریم تا با تشکیل پایگاه ملی برای آثار طبیعی، پرونده آنها را برای ثبت جهانی آماده کنیم. در این زمینه میراث طبیعی در نظر گرفته شده برای این کار مشخص است و فقط باید پرونده آثار به روز و تکمیل شود و برای آنها حکم قانونی گرفت تا اعتبار جداگانه‌ای داشته باشند.

او توضیح داد: اگر در قانون برنامه ششم توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور، برای میراث طبیعی ردیف در نظر گرفته و پایگاه مستقلی به‌صورت قانونی برای آن تشکیل شود، اعتبار جداگانه‌ای نیز به آن اختصاص خواهد یافت، اما اکنون در این برنامه، تنها آثار تاریخی و ملی لحاظ شده است نه میراث طبیعی.

عزیزی گفت: برای خودمان فرصت سه تا چهار ماهه‌ای را در نظر گرفته‌ایم تا فهرست میراث موقت و طبیعی را تکمیل کنیم. به همین منظور کمیته‌ای برای تعیین میراث طبیعی شاخص تشکیل و اولین جلسه آن نیز برگزار شده‌است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر