ادامه مذاکرات پس از مهلت تعیین شده

ظریف به تهران می آید و بر می گردد

مسئول امور رسانه‌ای تیم مذاکره کننده ایران گفت: دکتر ظریف مطابق با برنامه از پیش تعیین شده، امشب وین را به مقصد تهران ترک می کند و پس از یک روز، دوباره به وین باز خواهد گشت.
کد خبر: ۸۱۲۳۳۹
ظریف به تهران می آید و بر می گردد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وین، مسوول امور رسانه ای تیم مذاکره کننده ایران افزود: تیم مذاکراتی به ریاست معاونان وزیر امور خارجه در وین حضور خواهد داشت و روند کار روی متن را دنبال خواهد کرد.

وی تصریح کرد: وزرای خارجه دو کشور ایران و آمریکا پس از دیدارهای خود، دستورالعمل های لازم در خصوص چگونگی ادامه کار بر روی متن و جزئیات آن را به تیم‌های خود دادند.

مسئول امور رسانه‌ای تیم مذاکره کننده ایران گفت: همچنین، همانطور که از قبل گفته شده بود که ممکن است در صورت نیاز به وقت بیشتر برای کار بر روی متن توافق، مذاکرات پس از مهلت دهم تیر نیز ادامه یابد، اکنون با توجه به اینکه هنوز کارهای بسیاری وجود دارد، هیاتها پس از روز ده تیر نیز در وین باقی مانده و به مذاکرات برای دستیابی به یک توافق جامع خوب ادامه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد:. تاکید می شود همچنان هیچ اراده ای و هیچ بحثی در خصوص تمدید بلند مدت تر مذاکرات وجود ندارد.

شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد: مذاکرات هسته ای پس از مهلت مقرر یعنی سی ام ژوئن نیز ادامه خواهد یافت.

دیدار وزیران امور خارجه ایران و امریکا که پیش از ظهر امروز در هتل کوبورگ وین از سر گرفته شده بود، پایان یافت.

در دیدار محمد جواد ظریف - جان کری، معاونان وزیران خارجه دو کشور، ارنست مونیز وزیر انرژی امریکا و هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور داشتند.

ظریف بعد از ظهر امروز با وزیر خارجه انگلیس، معاون وزیر خارجه چین و سپس وزیر خارجه آلمان دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز پیش از آغاز گفتگو با همتای آمریکایی خود گفت: باید سخت کار کنیم تا در مذاکرات پیشرفت کنیم.

«محمد جواد ظریف» در سخنانی کوتاه در محل نشست با هیات آمریکایی افزود: مصمم هستیم هرکاری انجام بدهیم تا ببینیم آیا توافق شدنی است یا نه.

وی تصریح کرد: به کار ادامه می دهیم تا ببینیم می توانیم به توافق برسیم یا خیر.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۰۷ تير ۱۳۹۴
۰
۰
اخه چقدر تمدید
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۱ - ۰۷ تير ۱۳۹۴
۰
۰
تلفنی نمی شد ؟

نیازمندی ها