jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۰۴۶۳۹   ۱۵ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۸

گذاشتن نان بیرون از فروشگاه و در معرض خورشید عمر نان‌ها را کم می‌کند

نان‌های صنعتی را بیش از ۱۰ روز نگه ندارید

جام جم سرا- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی، با اشاره به مضرات گذاشتن نان بیرون از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها گفت: انواع نان صنعتی در شرایط محیطی مناسب تنها ۱۰ روز عمر مفید دارند و اگر شرایط نگهداری آن‌ها مناسب نباشد این مدت کاهش هم می‌یابد. به همین دلیل مصرف کنندگان باید دقت بیشتری داشته باشند.

نان‌های صنعتی را بیش از ۱۰ روز نگه ندارید


محسن لزومیان با بیان این که از مقدار سرانه 117 کیلوگرمی مصرف نان در سال گذشته، فقط 11 کیلوگرم مربوط به نان‌های صنعتی بوده است اظهار کرد: هم اکنون حدود 10 درصد مصارف نان کشور به نان‌های صنعتی حجیم و نیمه حجیم اختصاص دارد.
وی درباره قیمت نان صنعتی گفت: بر اساس قانون، در جهت بهبود کیفیت نان و ایجاد رقابت سالم بین واحدهای نانوایی سنتی، آزادپز، فانتزی، صنعتی، حجیم و نیمه حجیم حداقل 20 درصد از مجموع آرد مصارف نانوایی‌ها به قیمت آزاد تامین می‌شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی ادامه داد: قیمت فروش نان این واحدها با هدف رقابت و ارتقای کیفیت از شمول قیمت گذاری مستثنی است. لذا قیمت واحدهای نان صنعتی که آزاد شده‌اند از قیمت‌گذاری مستثنی هستند و قیمت در این بخش بر اساس بازار رقابتی و ارتقای کیفیت خواهد بود.

لزومیان در خصوص زمان نگهداری نان صنعتی اظهار کرد: نان صنعتی در شرایط محیطی مناسب تنها 10 روز عمر می کند و اگر شرایط نگهداری آن مناسب نباشد عمر آن نیز کاهش می‌یابد. به همین دلیل باید مصرف کنندگان نسبت به محیط نگهداری نان دقت داشته باشند.

وی با بیان اینکه نان های صنعتی جایگاه مناسبی در فروشگاه ها ندارند، گفت: در اکثر سوپرمارکت‌ها نان را بیرون از فروشگاه و مقابل تابش مستقیم خورشید قرار می‌دهند که این امر در میزان عمر نان نقش بسیاری دارد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر