jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۰۴۶۳۹   ۱۵ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۸

گذاشتن نان بیرون از فروشگاه و در معرض خورشید عمر نان‌ها را کم می‌کند

نان‌های صنعتی را بیش از ۱۰ روز نگه ندارید

جام جم سرا- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی، با اشاره به مضرات گذاشتن نان بیرون از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها گفت: انواع نان صنعتی در شرایط محیطی مناسب تنها ۱۰ روز عمر مفید دارند و اگر شرایط نگهداری آن‌ها مناسب نباشد این مدت کاهش هم می‌یابد. به همین دلیل مصرف کنندگان باید دقت بیشتری داشته باشند.

نان‌های صنعتی را بیش از ۱۰ روز نگه ندارید


محسن لزومیان با بیان این که از مقدار سرانه 117 کیلوگرمی مصرف نان در سال گذشته، فقط 11 کیلوگرم مربوط به نان‌های صنعتی بوده است اظهار کرد: هم اکنون حدود 10 درصد مصارف نان کشور به نان‌های صنعتی حجیم و نیمه حجیم اختصاص دارد.
وی درباره قیمت نان صنعتی گفت: بر اساس قانون، در جهت بهبود کیفیت نان و ایجاد رقابت سالم بین واحدهای نانوایی سنتی، آزادپز، فانتزی، صنعتی، حجیم و نیمه حجیم حداقل 20 درصد از مجموع آرد مصارف نانوایی‌ها به قیمت آزاد تامین می‌شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی ادامه داد: قیمت فروش نان این واحدها با هدف رقابت و ارتقای کیفیت از شمول قیمت گذاری مستثنی است. لذا قیمت واحدهای نان صنعتی که آزاد شده‌اند از قیمت‌گذاری مستثنی هستند و قیمت در این بخش بر اساس بازار رقابتی و ارتقای کیفیت خواهد بود.

لزومیان در خصوص زمان نگهداری نان صنعتی اظهار کرد: نان صنعتی در شرایط محیطی مناسب تنها 10 روز عمر می کند و اگر شرایط نگهداری آن مناسب نباشد عمر آن نیز کاهش می‌یابد. به همین دلیل باید مصرف کنندگان نسبت به محیط نگهداری نان دقت داشته باشند.

وی با بیان اینکه نان های صنعتی جایگاه مناسبی در فروشگاه ها ندارند، گفت: در اکثر سوپرمارکت‌ها نان را بیرون از فروشگاه و مقابل تابش مستقیم خورشید قرار می‌دهند که این امر در میزان عمر نان نقش بسیاری دارد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر