jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۴۲۵۱   ۱۵ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۲

شرکت اپل بتازگی پتنتی را به ثبت رسانده که براساس آن تصمیم دارد تصاویر دوبعدی و سه‌بعدی را در یک صفحه‌نمایش مشترک و بی‌نیاز به ابزار اضافی مانند عینک سه‌بعدی به نمایش بگذارد.

ترکیب مانیتورهای دوبعدی و سه‌بعدی

در این فناوری با روی هم قرار گرفتن چند نمایشگر تصاویر همزمان به نمایش درمی‌آید. تاکنون برای ساخت نمایشگرهای سه‌بعدی بی‌نیاز به عینک تلاش‌های مشابهی شده و می‌توان به کنسول بازی 3DS اشاره کرد که قادر به نمایش تصویر سه‌بعدی بی‌نیاز به عینک بود و به کاربر این امکان را می‌داد تا تصویر را با عمق قابل لمس تصویر تماشا کند، اما دیدن این تصاویر به تمرکز نیاز داشت و به چشم فشارمی‌آورد.

حال باید دید اپل برای تحقق این فناوری چه برنامه‌ای در سر دارد، اما مسلم است دیدن فیلم و بازی کردن با چنین گجتی آن‌هم در اندازه‌های آیپد می‌تواند بسیار لذتبخش باشد. با توجه به جزئیات این پتنت، نمایشگرهای سه‌بعدی اپل امکان خاموش شدن دارد و در هر لحظه امکان دوبعدی کردن آن نیز وجود دارد.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر