jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۸۰۰۳۳۹   ۰۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۲۱:۵۰

معاون تنظیم مقررات خبر داد:

ناکامی پروژه اتصال فیبر نوری منازل

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه پروژه اتصال فیبر نوری منازل تاکنون صفر درصد پیشرفت داشته است از تصمیم گیری کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای این پروژه خبر داد.

ناکامی پروژه اتصال فیبر نوری منازل

به گزارش جام جم کلیک: غلامرضا داداش زاده با اشاره به آخرین وضعیت پروژه اتصال فیبر نوری منازل که اپراتور ایرانیان نت باید در کشور آن را به اجرا در می آورد گفت: این پروانه برای ایجاد و بهره برداری از شبکه های انتقال نور و دسترسی بود که در دی ماه ۹۱ لازم الاجرا شد و مطابق بند ۱۵ ماده ۱ این پروانه، تعهدات اجرا و توسعه آن باید توسط اپراتور چهارم ارتباطی کشور پس از ۱۸ ماه به اجرا درمی آمد.

وی ادامه داد: بر اساس این برنامه زمانبندی این اپراتور باید از ۹ تیرماه سال ۹۳ شبکه اش را به صورت تجاری بهره برداری می کرد و تا نهم دی ماه سال ۹۳ حداقل یک میلیون پورت فیبر نوری در کشور برای مشترکان نصب می کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات با بیان اینکه این اپراتور تاکنون به صفر درصد این تعهدات عمل کرده است گفت: اخطارهای زیادی در این زمینه داده ایم اما این پروژه کاملا از تعهدات عقب است.

داداش زاده با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ شبکه دسترسی فیبر نوری در کشور توسط این اپراتور ایجاد نشده است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مشکلات عمده اپراتور ایرانیان نت مربوط به سهامداری است، این اپراتور پیشنهادی را برای تاسیس تعهدات توسعه و اجرا به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه داده است تا بر اساس مدل جدید تعهدات این اپراتور تغییر یابد. این موضوع به عنوان تغییرات درخواستی اپراتور ایرانیان نت در حال بررسی است و تصمیم نهایی برای پروژه اتصال فیبر نوری منازل هنوز اتخاذ نشده است.

وی گفت: اما مطابق آنچه که معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تکلیف دارد تقاضای جریمه و سایر موارد مد نظر که در پروانه این اپراتور پیش بینی شده است را به کمیسیون تنظیم مقررات ارائه داده ایم. مطابق این پیشنهاد از ظرفیت های پروانه برای جریمه و لغو و یا تعلیق پروانه استفاده خواهیم کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه اپراتور ایرانیان نت اعلام کرده که میزان تعهدات پروانه ای از نظر زمانبندی با اجرا تناسب نداشته است افزود: اما معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات بر اساس مواد این پروانه تصمیم گیری می کند و کاری به اعتراض و درخواست این اپراتور ندارد. بر این اساس طبق مفاد این پروانه جرایمی برای این اپراتور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مورد تعلیق یا لغو پروانه پروژه اتصال فیبر نوری منتظر دفاعیات این اپراتور در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هستیم و طی چند هفته آینده تعیین تکلیف این پروژه در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

به گزارش مهر قرار بود اپراتور ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم ارتباطی کشور اتصال منازل به فیبر نوری در کشور را فراهم کند که این موضوع باعث افزایش سرعت دسترسی مشترکان اینترنت به اینترنت با سرعت بالا و از طریق شبکه دسترسی فیبر نوری می شد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها