jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۹۸۹۵۴ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۰

مانند سنت هر ساله شرکت اپل، امسال نیز باید در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل یا همان WWDC منتظر رونمایی از جدید‌ترین نسخه سیستم‌عامل گجت‌های همراه این شرکت با نام iOS‌9 باشیم.

آی.‌او.‌اس در یک قدمی به‌روزرسانی

محور این کنفرانس که قرار است هجدهم خرداد برگزار شود، معرفی آی.‌او.‌اس ۹ و ویژگی‌های جدید و بهینه این سیستم‌عامل خواهد بود. بر اساس شنیده‌ها، در نسخه جدید دستیار صوتی اپل با نام سیری از نو طراحی شده و رابط کاربری آن نیز شباهت‌هایی با رابط کاربری اپل‌واچ پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از امکاناتی که ممکن است در کنفرانس توسعه‌دهندگان سال ۲۰۱۵ اپل رونمایی شود، سرویس استریمینگ موزیک اپل با همکاری شرکت بیتس است. البته شایعات زیادی درباره آن به گوش می‌رسد و بعید نیست سرویس استریم موسیقی Beats بعد از کنفرانس WWDC رونمایی شود.

آنچه مشخص است اپل سرمایه‌گذاری زیادی روی بهبود‌های امنیتی این سیستم‌عامل خواهد کرد و رفع باگ‌ها و افزایش پایداری، از موارد حیاتی این نسخه جدید خواهد بود. اما هنوز مشخص نیست تحولی عظیم در رابط کاربری سیستم‌عامل مانند آنچه از نسخه ۶ به ۷ شاهد بودیم رخ خواهد داد یا مانند نسخه‌های ۷ و ۸ این تغییرات جزئی و زیرساختی خواهد بود.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر