jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۹۸۸۰۳ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ورود قطار حامل گردشگران اروپایی به تبریز خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرزین حق‌پرست گفت: قطار گردشگری اروپایی متشکل از 44 نفر مسافر شنبه‌شب وارد تبریز شد.

وی افزود: مسافران این قطار از کشورهای سوئیس، آلمان، برزیل و دانمارک هستند و مدیریت آن را یک شرکت گردشگری اروپایی در سوئیس به عهده دارد.

وی با اشاره به برنامه یک روزه آنها، خاطر نشان کرد: این گردشگران از اماکن تاریخی تبریز از جمله پارک تاریخی ائل‌گلی، موزه آذربایجان، مسجد کبود، بازار تاریخی تبریز و موزه قاجار دیدن و بعد از ظهر دیروز، یکشنبه تبریز را ترک کردند.وی حضور این گردشگران در تبریز را راهی برای مطرح کردن این شهر در سطح جهانی دانست و گفت: هر یک از این گردشگران یک سفیر فرهنگی هستند و هریک از آنها با نگاه متفاوت خود می‌توانند این شهر را در سطح جهانی معرفی و مطرح کنند.

حق‌پرست همچنین گفت: یکی از مزایای دیگر ورود قطارهای گردشگری به شهر تبریز این است که می‌تواند پتانسیل‌های این شهر را برای جذب سرمایه‌گذاران افزایش دهد.

وی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی را آماده تعامل با نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی عنوان و ابراز امیدواری کرد که با همکاری‌های مشترک زمینه‌های جذب گردشگری و سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر