استفاده از وای فای عمومی می تواند زمینه دسترسی هکرها به اطلاعات خصوصی افراد را ایجاد کند.
کد خبر: ۷۹۷۵۹۹
خطرات استفاده از وای فای عمومی

به گزارش جام جم کلیک: اگر چه وای فای رایگان در اماکن عمومی برای خیلی ها خوشایند است ولی اینترنت رایگان عمومی می توانند دردسرهایی را برای کاربران ناآگاه ایجاد کند تا مجرمان و هکرهای اینترنتی از این فرصت استفاده کرده و وارد اطلاعات شخصی افراد و برنامه های شغلی آن ها شوند.

در دهه های اخیر رواج گسترده استفاده از اینترنت موجب شده تا مردم در بسیاری از امکان عمومی مثل کافی شاپ ها، رستوران ها، کتاب خانه ها و ... به وای فای های عمومی متصل می شوند ولی کم اطلاعی از خطرهای اتصال به وای فای های عمومی می تواند موجب بروز مشکل در کامپیوتر و اطلاعات شخصی شان شود.

راهکار های جلوگیری از هک
اولین راه مقابله با چنین خطراتی این است که به وای فای های عمومی سریعا متصل نشویم چراکه برخی از هکرها، هات اسپات های عمومی با نام های مشابه می سازند و مردم به دلیل تشابه نام به هات اسپات های تقلبی متصل می شوند و اینگونه متخلفان به راحتی اطلاعات آنها را هک میکنند.

از دیگر راه های پیشگیری این است که از صاحب مغازه نام دقیق وای فای را بپرسید. این اتفاق به خصوص در مورد وایرلس هایی که بدون پسورد وصل می شوند بیشتر است.

یکی دیگر از عوامل هک شدن اطلاعات شخصی شما مربوط به سیستم های عاملی است که به طور خودکار اقدام به ساخت فایلهای حاوی اطلاعات شخصی می کند که به محض اتصال به وایرلس و بدون اطلاع کاربران این فولدرها با افراد دیگری که به آن وایرلس متصل هستند به اشتراک کذاشته می شوند. برای جلوگیری از این مشکل باید این گونه فایل های پیش فرض را غیر فعال و یا اطلاعات خود را در فولدر های اشتراک قرار ندهید و یک فولدر شخصی درست کنید و اطلاعات خود را آنجا ذخیره کنید. می توانید روی اطلاعات خود رمز بگذارید.

هکرها از ابزار و نرم افزارهای خاصی مثل اسنیفر بهره می برند و اطلاعات فرد را از طریق ( man-in-the-middle attack) به سمت خود هدایت می کنند. برای جلوگیری از این رخداد بهتر است از VPN یا شبکه خصوصی استفاده کنید. و یا وقتی که وای فای عمومی وصل می شوید اطلاعات شخصی خود را در آنجا قرار ندهید.

منبع: تابناک

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
نرم افزار موبایل
-
۲۲:۰۰ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
مرسی
ملیكا
-
۰۱:۲۸ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
سلام
لطفا نام نرم افزار هك كننده دیوایس از طریق اتصال به وای فای عمومی رو از مطلب حذف كنید !!
اینطوری كسایی كه نمیدونن هم بهشون اطلاع رسانی میشه كه چنین نرم افزاری هست و این خطرناكه !!
ممنون از سایت كامل و مفیدتون ...

نیازمندی ها