jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۹۷۵۸۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۴

اگر با غارتگری‌های دنیای اینترنت آشنا باشید، حتما اصطلاح فیشینگ یا ماهیگیری را شنیده‌اید. در این روش که به یکی از پول‌سازترین حربه‌های اینترنتی تبدیل شده، هکرها با فریب دادن کاربران، نام کاربری و رمز عبور آنها را به‌دست می‌آورند و به عبارتی کاربر را مانند یک ماهی در قلابشان گرفتار می‌کنند.

راهکار مرورگر کروم برای مقابله با فیشینگ

حال شرکت گوگل تصمیم گرفته‌ با استفاده از مرورگر کروم خود، راهی برای مقابله با این اقدام هکرها پیدا کند. برای این کار گوگل بتازگی افزونه جدیدی را با نام Password Alert برای کروم روانه بازار کرده که برای جلوگیری از حملات فیشینگ طراحی شده است.

این افزونه به محض این‌که کاربر، نام و رمز عبور گوگل خود را در صفحه‌ای غیر از صفحات متصل به گوگل وارد کند، آن صفحه را غیر فعال کرده و کاربر را به صفحه هشدار هدایت می‌کند. البته گوگل این امکان را در اختیار کاربر می‌گذارد که با وجود دیدن صفحه هشدار، این پیام را رده کرده و کار را با وبسایت مورد نظر ادامه دهد. به عقیده مدیران گوگل، فیشینگ به یک نگرانی بزرگ برای کاربران تبدیل شده و فارغ از این‌که کاربران چقدر به امنیت دستگاه خود بها می‌دهند، به یک اندازه در خطر این حملات قرار دارند.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر