jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۹۳۴۰۶   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۰

با این قرارداد همکاری، استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی به مرحله جدیدی وارد خواهد شد

آینده عینک‌های واقعیت مجازی متحول می‌شود

شرکت‌ اچ‌تی‌سی موفق شد با عقد قرارداد همکاری با شرکت تولیدکننده موتور بازی‌سازی آنریل، یک امکان انحصاری و پیشرفته را برای عینک واقعیت مجازی خود تامین کند.

آینده عینک‌های واقعیت مجازی متحول می‌شود

جام جم کلیک: علیرغم اینکه عینک‌های واقعیت مجازی از دنیای واقعی و شبیه‌سازی آن دم می‌زنند، در عمل به گرافیک کامپیوتری وابسته هستند و بدون داشتن یک ساختار گرافیکی متحرک و با قابلیت‌ بالا در ارتباط پذیری دوطرفه توسط کاربر و محیط، نمی‌توانند حس واقعی بودن را به کاربر این عینک‌ها القا کنند. این ساختار دقیقا مشابه ساختاری است که در بازی‌های کامپیوتری به کار می‌رود، در بازی‌های کامپیوتری طراحی ساختار یاد شده به کمک موتورهای بازی‌سازی یا گیم انجین‌ها بسیار آسان‌تر از طراحی تک‌تک اجزا از ابتدا است و به همین دلیل نیز موتورهای بازی‌سازی برای عینک‌های واقعیت مجازی نیز می‌توانند به‌عنوان یک گزینه بسیار مطلوب محسوب شوند.

شرکت اچ‌تی‌سی با آگاهی از این امر به سراغ یکی از بزرگ‌ترین موتورهای بازی‌سازی جهان رفته است تا بتواند با استفاده از امکانات منحصربه‌فرد این موتور، قابلیت‌های ویژه و جدیدی را به عینک واقعیت مجازی خود بیفزاید. در این راستا نیز موتور بازی‌سازی مشهور آنریل انجین 4 در خدمت ساخت امکاناتی ویژه برای عینک واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی خواهد بود.

شایان ذکر است که این امر موجب می‌شود تا این عینک بتواند به‌صورت یک کنسول ویژه برای اجرای بازی‌های کامپیوتری بسیار پیشرفته نیز عمل کند و این اقدام اچ‌تی‌سی می‌تواند موجبات ورود این شرکت به یک بازار جدید را فراهم کند که ممکن است آینده این غول تایوانی را دستخوش تغییر کند.

شرکت‌های مختلفی در این رده از امکانات ویژه‌ای بهره می‌برند که برای نمونه می‌توان به پروژه مورفیوس شرکت سونی اشاره کرد که با کنسول پلی‌استیشن 4 همخوانی کامل خواهد داشت و به نظر می‌رسد که آینده بازی‌های کامپیوتری نیز به دست عینک‌های واقعیت مجازی رقم خواهد خورد.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر