jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۹۱۰۳۹   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۸:۵۷

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد

توسعه سرعت اینترنت با پروژه «تدبیر»

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای پروژه تدبیر در ‌کشور خبر داد و گفت: وزارت ارتباطات برای توسعه سرعت اینترنت برنامه‌های خوبی در دستور کار دارد.

توسعه سرعت اینترنت با پروژه «تدبیر»

به گزارش جام جم کلیک: محمود خسروی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات مخابراتی شهرستان اسدآباد، نقش ارتباطات در دنیای امروزی را مهم و ضروری دانست و اظهار کرد: امروزه وجود این ارتباطات در توسعه زندگی بشری در عرصه‌های مختلف مهم به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه امروزه نقش دولت‌ها در توسعه زیرساخت‌های مخابراتی مهم است، گفت: بخش خصوصی در ایجاد این زیرساخت‌ها در سطح کشور به دلیل هزینه‌بر بودن وارد نمی‌شود و باید بخش دولتی در این زمینه اقدام کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های مخابراتی نیاز به سرمایه‌گذاری‌های کلان دارد، گفت: معمولاً بازگشت سرمایه بخش مهمی مانند فیبر نوری 10 ساله است و این یک سرمایه سنگینی است که باید در دولت‌ها اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه ارتباطات بخش مهمی در مسائل امنیتی دارد، گفت: در دولت تدبیر و امید و با هماهنگی و همکاری مجلس برنامه‌های وسیعی در این بخش داریم.

خسروی از اجرای پروژه تدبیر در این کشور خبر داد و افزود: ما برای توسعه سرعت اینترنت نیز برنامه‌های خوبی را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه همه روستاها و شهرهای اسدآباد و آجین از نعمت تلفن خانگی بهره‌مند هستند، افزود: این یک افتخار بزرگ برای دولت و نظام جمهوری اسلامی است که در دورترین نقطه از روستاها نیز این امکانات ایجاد شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تقویت پوشش موبایل در سطح کشور در آینده‌ای نزدیک، خاطرنشان کرد: از 101 روستای شهرستان اسدآباد تعداد 25 روستا پوشش موبایل ندارند که با پیگیری نماینده مردم در مجلس در سال گذشته تعدادی از این روستاها از این نعمت بهره‌مند شدند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها