jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۹۰۵۲۷ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۳

بر اساس آمار به دست آمده، 1500 نرم‌افزار غیر امن، در بازار نرم‌افزاری اپل وجود دارد

کشف حفره امنیتی در 1500 نرم‌افزار آیفون و آیپد

به تازگی یک حفره امنیتی در بسیاری از نرم‌افزارهای موجود در بازار نرم‌افزاری شرکت اپل کشف شده است که می‌تواند موجب افشای داده‌های شخصی دارندگان آیفون و آیپد برای هکرها شود.

کشف حفره امنیتی در 1500 نرم‌افزار آیفون و آیپد

جام جم کلیک: ظاهرا حتی اگر خود اپل نیز از بحران امنیتی پیش آمده در طول سال‌های پیش درس گرفته باشد، بازهم توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری متعددی وجود دارند که نسبت به مقوله امنیت بی‌تفاوت هستند زیرا در آخرین آمار به دست آمده مشخص شده است که تعداد یک هزار و 500 نرم‌افزار در بازار نرم‌افزاری اپل وجود دارند که از نظر امنیتی دچار مشکل بوده و نصب آن‌ها خطر هک شدن کاربران آیفون و آیپد را بالا می‌برد.

این باگ امنیتی در حقیقت یک ساختار خاص است که موجب درهم شکستن کد‌های HTTPS می‌شود و به این ترتیب هکرها امکان دست‌یابی به اطلاعات شخصی و به ‌ظاهر امن کاربران را خواهند یافت.

متخصصان دریافته‌اند که منبع این مشکل به کدهای متن باز AFNetworking باز می‌گردد که البته این حفره امنیتی، مدت‌ها پیش توسط طراحان این کد کشف و رفع شده بود ولی مشکل اصلی از جایی نشات می‌گیرد که بسیاری از نرم‌افزارها هنوز از نسخه قدیمی آن استفاده می‌کنند.

البته این نوع از مشکل امنیتی برای کاربران خطر از دست دادن تمامی اطلاعات را به همراه نخواهد داشت زیرا هکرها از طریق این باگ می‌توانند تنها به اطلاعات موجود بر روی یک نرم‌افزار خاص دسترسی پیدا کنند و برای نمونه نرم‌افزار بازار بزرگ علی‌بابا که در لیست نرم‌افزارهای مبتلا به این باگ قرار دارد می‌تواند موجب شود تا اطلاعات کاربری شما بر روی این سایت لو برود ولی هنگامی که از نرم‌افزار آمازون پس از این نرم‌افزار استفاده کنید، اطلاعات انتقال یافته بین شما و سایت آمازون، امن باقی خواهند ماند. شایان ذکر است که اپل هنوز هیچ عکس‌العملی نسبت به این موضوع از خود نشان نداده است.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر