jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۷۹۹۳۸   ۲۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر «امین و دلسوز» بودن تیم هسته‌ای:

نگرانم، طرف مقابل حیله‌گر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح پنجشنبه در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، تحقق «اسلام کامل» را خواست پروردگار متعال و هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی خواندند و با اشاره به ضرورت ارائه اسلام ناب در مقابل تلاش مستکبران برای ترویج اسلام‌هراسی در میان ملت‌ها تاکید کردند: در بررسی علل و راه‌حل‌های چالش‌های موجود، باید از سطحی‌نگری پرهیز کرد و با ریشه‌یابی مسائل، به مدیریت منطقی آنها پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان با اشاره به شخصیت، سوابق و خدمات آیت‌الله یزدی، انتخاب رئیس جدید خبرگان را انتخابی مناسب و بجا خواندند و خاطرنشان کردند: این انتخابات، بسیار متین و بدون حاشیه‌های رایج برگزار شد و می‌تواند الگویی برای دیگر دستگاه‌ها باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با استناد به آیات متعدد قرآن مجید، توجه به همه ارکان و احکام دین را، مطالبه اسلام برشمردند و تاکید کردند: در معارف اسلامی، چیزی به نام دین حداقلی نداریم و باید تحقق همه اجزای اسلام و تحقق کامل دین مبین را هدف قرار داد و در این مسیر تلاش و حرکت رو‌به پیشرفت انجام داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت همه ابعاد اسلام در «صورت و سیرت» آن افزودند: حفظ «سیرت اسلام» یعنی در همه ظرفیت‌هایی که حرکت عمومی کشور، مردم و مسئولان را شکل می‌دهد، اسلام، هدف و آرمان قرار گیرد و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی روبه کمال بشود و همه در این مسیر حرکت کنند.

ایشان قلدرهای جهانی را معارض اصلی حرکت به سمت تحقق اسلام کامل برشمردند و افزودند: ترویج اسلام‌هراسی به‌وسیله دستگاه‌های تبلیغاتی و سیاسی صهیونیست‌ها، نشانه هراس آنها از نابودی منافع نامشروعشان است.

رهبر انقلاب با اشاره به برخی سخنان دشمنان نظام که می‌گویند دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی هستیم نه تغییر نظام، افزودند: تغییر رفتار نظام، یعنی ملت ایران از لوازم حتمی حرکت به سمت تحقق آرمان‌های خود و اجرای اسلام کامل کوتاه بیاید و این هدف، در واقع همان تغییر نظام و نابودی سیرت دین در حرکت عمومی نظام اسلامی است که این بار، از این طریق دنبال می‌شود.

پرهیز از برخورد منفعلانه با پدیده اسلام‌هراسی

ایشان پرهیز از برخورد منفعلانه با پدیده «اسلام‌هراسی» را کاملا ضروری برشمردند و افزودند: اسلام‌هراسی در حقیقت ترجمه هراس و سراسیمگی زورگویان بین‌المللی از اسلام سیاسی و اسلام حاضر در متن زندگی ملت‌هاست که ملت ایران با انقلاب اسلامی پرچمدار ایجاد، تثبیت و تقویت آن شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تبدیل اسلام‌هراسی از تهدید به فرصت را کاملا ممکن دانستند و افزودند: تلاش بی‌وقفه برای ترساندن ملت‌ها و جوانان از اسلام، این پرسش را در کانون توجه افکار عمومی جهان قرار می‌دهد که علت این همه هجوم و حمله به اسلام چیست؟

رهبر انقلاب پاسخ صحیح به این پرسش را از طریق ارائه اسلام ناب به ملت‌ها، دربردارنده برکات بی‌پایان برشمردند و افزودند: باید همه توان خود را در این راه به‌کار بگیریم.ایشان در تبیین ویژگی‌های اسلام ناب، خاطرنشان کردند: طرح اسلام طرفدار مظلوم و ضدظالم، جوانان را در هر جای جهان، به ابتهاج و هیجان می‌آورد و به آنان می‌فهماند اسلام در حمایت از مظلومان و بی‌پناهان، برنامه عملی دارد.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اسلام طرفدار عقلانیت، ضد «قشری‌گری و تحجر» و ضداوهام و خرافات را از دیگر ابعاد اسلام ناب برشمردند و افزودند: باید اسلام متعهد در مقابل لاابالی‌گری، اسلام حاضر در متن زندگی مردم در مقابل اسلام سکولار، اسلام رحمت به ضعفا و اسلام جهاد با مستکبران را به جهان معرفی کنیم و از این طریق، پروژه اسلام‌هراسی دشمنان را به فرصتی برای جلب توجه ملت‌ها به اسلام ناب تبدیل نماییم.

چالش‌های موجود میان ایران و آمریکا

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به چالش‌های موجود میان ایران و آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از جمله موضوع هسته‌ای، افزودند: باید با پرهیز از سطحی‌نگری، چالش‌ها و مشکلات موجود را ریشه‌یابی کرد و از این طریق به راه‌حل منطقی دست یافت.

ایشان به عنوان یک مثال عینی، به صدمات ناشی از تحریم‌ها اشاره و خاطرنشان کردند: موشکافی دقیق، آشکار می‌کند که علت آسیب‌هایی که به‌خاطر تحریم متحمل شده‌ایم، وابستگی کشور به نفت و اقتصاد دولتی و عدم حضور مردم در متن اقتصاد است.

رهبر انقلاب با طرح سوالاتی مهم افزودند: آیا اگر اقتصاد کشور و زندگی ملت را به درآمد نفتی وابسته نمی‌کردیم و با پرهیز از ادامه اشتباه اوایل انقلاب مبنی بر دولتی شدن همه مسائل، مردم را حقیقتا وارد فعالیت‌های اقتصادی می‌کردیم دشمن می‌توانست با تحریم نفتی و تحریم دستگاه‌های دولتی، این آسیب‌ها را وارد آورد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: اگر مسائل را این‌گونه ریشه‌یابی و علاج کنیم، مشکلات حل می‌شود و نگاهمان به محبت دشمن نخواهد بود.

تیم هسته‌ای، مورد قبول و دلسوز است

رهبر انقلاب با اشاره به کارایی این نگاه عمیق و منطقی در مدیریت چالش‌های آشکار و پنهان با زیاده‌خواهان جهانی ازجمله مساله هسته‌ای افزودند: تیم هسته‌ای که رئیس‌جمهور محترم انتخاب کرده انصافا خوب، امین، مورد قبول و دلسوزند و در حال کار و تلاشند، اما با وجود این برادران خوب، من نگرانم، چون طرف مقابل حیله‌گر و اهل خدعه و نیرنگ است و از پشت خنجر می‌زند.

ایشان با اشاره به یک اشتباه رایج مبنی بر این‌که اشخاص قدرتمند، نیازی به حیله‌گری ندارند، افزودند: برخی فکر می‌کنند آمریکا با این قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی، احتیاجی به نیرنگ و موذیگری ندارد، اما برخلاف این تصور، آمریکایی‌ها به حیله و فریب نیاز فراوانی دارند و الان هم همین‌گونه عمل می‌کنند و این واقعیت، ما را نگران می‌کند.

رهبر انقلاب با تاکید بر مراقبت از شگردهای آمریکایی خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها همیشه در آستانه زمان تعیین‌شده برای پایان مذاکرات، لحن خود را سخت‌تر، تندتر و خشن‌تر می‌کنند تا اهداف خود را محقق کنند که باید مراقب این حیله بود.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان سخیف و مشمئزکننده آمریکایی‌ها در هفته‌ها و روزهای اخیر افزودند: یک دلقک صهیونیست در آنجا سخنانی گفت، مقامات آمریکایی هم برای این‌که خود را کنار بکشند مطالبی گفتند، اما در همان مطالب، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کردند که واقعا حرف خنده‌آوری است.

آمریکایی‌ها خبیث‌ترین تروریست‌ها را ایجاد کردند

ایشان خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها و هم‌پیمانانشان در منطقه، خبیث‌ترین و جرارترین تروریست‌ها یعنی «داعش» و امثال آن را ایجاد کردند و همچنان آنها را حمایت می‌کنند آن‌وقت این‌گونه کارها را متوجه ملت ایران و نظام اسلامی می‌سازند!

رهبر انقلاب حمایت صریح دولت آمریکا از دولت جعلی صهیونیست‌ها را یادآوری کردند و افزودند: واشنگتن از دولتی که رسما به اقدامات تروریستی معترف است به زشت‌ترین شکل ممکن حمایت می‌کند و در عین حال جمهوری اسلامی را متهم می‌سازد.رهبر انقلاب نامه اخیر سناتورهای آمریکایی را حاوی نشانه‌های متعدد فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام آمریکا برشمردند و افزودند: همه کشورهای جهان طبق مقررات پذیرفته شده بین‌المللی، پس از تغییر دولت‌هایشان نیز به تعهدات خود پایبندند، اما سناتورهای آمریکایی رسما اعلام می‌کنند اگر این دولت برود تعهدات او کأن لم یکن تلقی می‌شود، آیا این نهایت فروپاشی اخلاق سیاسی و متلاشی شدن درونی نظام آمریکا نیست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مقامات جمهوری اسلامی کار خود را بلدند و می‌دانند اگر هم به توافقی برسیم چگونه عمل کنیم که دولت آمریکا بعدها نتواند زیر آن بزند.

رهبر انقلاب همچنین با بزرگداشت یاد مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی او را عالمی عامل و دارای مجاهداتی تاثیرگذار خواندند و غفران و رحمت الهی را برای آن عالم فقید مسئلت کردند.پیش از سخنان رهبر انقلاب، آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری گزارشی از برگزاری هفدهمین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد.آیت‌الله یزدی، بررسی روند مذاکرات هسته‌ای و مسائل داخلی کشور، تاکید بر لزوم تحقق عملی اقتصاد مقاومتی و پرهیز از شعارزدگی، ارائه گزارش از جایگاه اسلام در شرایط کنونی جهان و مساله اسلام‌هراسی در غرب و نگرانی از برخی مسائل فرهنگی را از جمله مهم‌ترین محورهای مباحث، نطق‌ها و مذاکرات اعضای مجلس خبرگان در اجلاسیه اخیر بیان کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها