jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۷۹۵۰۸   ۲۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۰

رایانه‌من مشکل سخت‌افزاری دارد و پیغام صفحه آبی را مدام نمایش می‌دهد. اوایل با خارج کردن باتری این مشکل حل می‌شد، بعدها با خارج کردن رم و دوباره جا‌زدن تا مدت ده روز ویندوز (اوایلXP و حالا 7) کار می‌کرد، ولی با صدای خس‌خس هارد می‌فهمم دوباره قرار است همان اتفاق تکرار شود.

پرسش و پاسخ: مشکل سخت‌افزاری رایانه

هادی نظری از همدان: رایانه‌من مشکل سخت‌افزاری دارد و پیغام صفحه آبی را مدام نمایش می‌دهد. اوایل با خارج کردن باتری این مشکل حل می‌شد، بعدها با خارج کردن رم و دوباره جا‌زدن تا مدت ده روز ویندوز (اوایلXP و حالا 7) کار می‌کرد، ولی با صدای خس‌خس هارد می‌فهمم دوباره قرار است همان اتفاق تکرار شود و همان کارها را باید روی آن پیاده کنم. مشکل چیست؟

پاسخ کلیک: همان‌طور که اشاره کردید مشکل شما می‌تواند به‌دلیل استفاده از یک سخت‌افزار جدید یا تداخل در سخت‌افزارها باشد. همچنین ممکن است یکی از سخت‌افزارهای دستگاه شما معیوب باشد و به‌همان دلیل نیز این مشکل برای رایانه‌ شما رخ دهد. در ادامه ممکن است درایورهای شناسانده شده به ویندوز نیز با مشکل مواجه باشند و مشاهده صفحه‌ آبی به واسطه درایورهای نصب شده در ویندوز باشد.

به شما توصیه می‌کنیم ابتدا درایورهای نصب شده را بررسی کرده و فقط از طریق سایت سازنده، درایورها را باتوجه به نسخه ویندوز نصب شده دانلود و استفاده کنید (در صورتی که درایوری را از منابع غیرمعتبر دانلود کرده و در اصطلاح به اجبار به ویندوز شناسانده باشید، احتمال بروز این مشکلات افزایش می‌یابد). سپس با اطمینان از عملکرد صحیح درایورها، تنظیمات بایوس، منبع تغذیه و صحت عملکرد رم‌ها را آزمایش کنید.

از آنجا که تست سخت‌افزار برای کاربران امکان‌پذیر نیست پیشنهاد می‌کنیم پس از بررسی موارد نرم‌افزاری، از تعمیرکاران سخت‌افزاری برای پیدا کردن عیب رایانه کمک بگیرید.

چنانچه مشکلتان رفع شد می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب، سایر کاربران را نیز مطلع کنید

آیا شما برای این پرسش، پاسخ مناسب‌تری دارید؟ خوشحال می‌شویم پاسخ پیشنهادی خود را در بخش نظرات در اختیار سایر کاربران قرار دهید

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها