jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۷۹۵۰۸ ۲۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۰

رایانه‌من مشکل سخت‌افزاری دارد و پیغام صفحه آبی را مدام نمایش می‌دهد. اوایل با خارج کردن باتری این مشکل حل می‌شد، بعدها با خارج کردن رم و دوباره جا‌زدن تا مدت ده روز ویندوز (اوایلXP و حالا 7) کار می‌کرد، ولی با صدای خس‌خس هارد می‌فهمم دوباره قرار است همان اتفاق تکرار شود.

پرسش و پاسخ: مشکل سخت‌افزاری رایانه

هادی نظری از همدان: رایانه‌من مشکل سخت‌افزاری دارد و پیغام صفحه آبی را مدام نمایش می‌دهد. اوایل با خارج کردن باتری این مشکل حل می‌شد، بعدها با خارج کردن رم و دوباره جا‌زدن تا مدت ده روز ویندوز (اوایلXP و حالا 7) کار می‌کرد، ولی با صدای خس‌خس هارد می‌فهمم دوباره قرار است همان اتفاق تکرار شود و همان کارها را باید روی آن پیاده کنم. مشکل چیست؟

پاسخ کلیک: همان‌طور که اشاره کردید مشکل شما می‌تواند به‌دلیل استفاده از یک سخت‌افزار جدید یا تداخل در سخت‌افزارها باشد. همچنین ممکن است یکی از سخت‌افزارهای دستگاه شما معیوب باشد و به‌همان دلیل نیز این مشکل برای رایانه‌ شما رخ دهد. در ادامه ممکن است درایورهای شناسانده شده به ویندوز نیز با مشکل مواجه باشند و مشاهده صفحه‌ آبی به واسطه درایورهای نصب شده در ویندوز باشد.

به شما توصیه می‌کنیم ابتدا درایورهای نصب شده را بررسی کرده و فقط از طریق سایت سازنده، درایورها را باتوجه به نسخه ویندوز نصب شده دانلود و استفاده کنید (در صورتی که درایوری را از منابع غیرمعتبر دانلود کرده و در اصطلاح به اجبار به ویندوز شناسانده باشید، احتمال بروز این مشکلات افزایش می‌یابد). سپس با اطمینان از عملکرد صحیح درایورها، تنظیمات بایوس، منبع تغذیه و صحت عملکرد رم‌ها را آزمایش کنید.

از آنجا که تست سخت‌افزار برای کاربران امکان‌پذیر نیست پیشنهاد می‌کنیم پس از بررسی موارد نرم‌افزاری، از تعمیرکاران سخت‌افزاری برای پیدا کردن عیب رایانه کمک بگیرید.

چنانچه مشکلتان رفع شد می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب، سایر کاربران را نیز مطلع کنید

آیا شما برای این پرسش، پاسخ مناسب‌تری دارید؟ خوشحال می‌شویم پاسخ پیشنهادی خود را در بخش نظرات در اختیار سایر کاربران قرار دهید

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر