jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۸۹۰۶ ۱۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۴:۴۵

رسانه‌های غربی مدعی شده‌اند دولت اتیوپی با خریداری یک نرم‌افزار جاسوسی به روزنامه‌نگاران آمریکایی حملات هکری انجام داده است.

حمله هکری به روزنامه‌نگاران آمریکایی

به گزارش جام جم کلیک: گویا اتیوپی با خریداری یک نرم‌افزار جاسوسی از یک شرکت ایتالیایی به روزنامه‌نگاران آمریکایی حملات هکری انجام داده است.

ظاهرا این جاسوس افزار از شرکت امنیتی ایتالیایی Hacking Team خریداری شده و رهبران این کشور از آن برای مقابله با افراد مورد نظر خود در خارج از این کشور استفاده کرده‌اند.

این جاسوس افزار که RCS مخفف Remote Control System نام دارد می‌تواند ابزار رمزگذاری داده‌ها را مختل کرده و دسترسی به داده‌هایی که از این طریق قفل شده‌اند را ممکن کند.

از طریق این جاسوس افزار می‌توان به طور مستقیم به برنامه‌ها و داده‌های نصب شده برروی یک رایانه دسترسی پیدا کرد.

فعالیت این جاسوس افزار به صورت مخفیانه و بی سروصدا صورت می‌گیرد و داده‌های جمع‌آوری شده برای یک سرور رمزگذاری شده و غیرقابل ردگیری ارسال می‌شوند.

اسامی اشخاصی که از این طریق مورد جاسوسی قرار گرفته‌اند، افشا نشده، اما گفته می‌شود تعدادی از روزنامه‌نگاران اتیوپی مقیم آمریکا هم در زمره این افراد هستند. دولت اتیوپی در این زمینه موضع‌گیری نکرده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر