jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۷۶۷۵۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۵

لاریجانی در نطق پیش از دستور مطرح کرد

«شوی سیاسی» نتانیاهو در کنگره آمریکا

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای اخیر پیرامون مسأله هسته‌ای ایران برخی شعبده‌بازی‌های سیاسی در عرصه جهانی رخ داده است که کل این ماجرا به صورت یک شوی سیاسی توسط نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا اجرا شد.

«شوی سیاسی» نتانیاهو در کنگره آمریکا

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در روزهای اخیر پیرامون مسئله هسته‌ای ایران برخی شعبده‌بازی‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی رخ داده است که لازم است بدان توجه شود مخصوصاً سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در ایپک و کنگره که با تبلیغات و اظهارنظرهای رسانه‌ای زیادی همراه بود.

وی ادامه داد: صحنه‌های این ماجرا در کنگره آمریکا با حضور نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی چند نکته را در بر داشت، ابتدا اینکه کل این ماجرا به صورت یک شوی سیاسی در کنگره اجرا شد که نشانگر استخدام کنگره یک کشور بزرگ است که داعیه مدیریت جهانی دارد، در دست یک رژیم پوشالی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این همه سر و صدا و تبلیغات به اختلاف کاخ سفید با این ماجرا و حرف و نقل زیاد که حرف مهمی در سخنان نتانیاهو بود جز یک ساعت شعار تکراری و کف زدن نمایندگان وابسته کنگره که حرف مهمی داشت واقعاً تعجب‌آور بود.

لاریجانی تصریح کرد: نکته دیگر اضطرابی بود که در این رژیم دروغین به وجود آمده است، کل استدلال نتانیاهو این بود که ایران در شرایط فعلی که تحریم‌ها را نیز تحمل می‌کند، کشور تأثیرگذار در خاورمیانه است و کشورهایی را نام می‌برد که تحت تأثیر ایران هستند و اگر توافق هسته‌ای رخ دهد قدرت اقتصادی ایران نیز زیاد می‌شود و دیگر همه خاورمیانه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: کاری به شیطنت گفتاری نتانیاهو نداریم که ایران هیچ گاه به دنبال امپراتوری‌سازی نبوده و نیست، بلکه آرمان‌های انقلاب اسلامی ضد سلطه قدرت‌های بزرگ و ضد اسرائیل غاصب دل‌های مسلمانان را بیدار کرده است، اما همین گفتار او عجز و نگرانی این رژیم را نشان می‌دهد و باید نگران باشد، چراکه در این سه دهه اخیر هر روز قدرت این رژیم کاهش یافته است.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: اینگونه استدلال‌ها از نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی پوسیده نشان می‌دهد که مسئله آن موضوع هسته‌ای ایران و ایجاد هراس پیرامون آن نیست، هراس اصلی او نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.

لاریجانی همچنین اضافه کرد: تلاش نتانیاهو ایجاد ترس در کنگره آمریکا بود که اگر توافقی صورت گیرد ایران با همین تعداد سانتریفیوژ موجود می‌تواند در آینده به سلاح هسته‌ای برسد و این امر برای رژیم پوشالی آنها و منطقه خطرناک است.

وی افزود: جالب است کسی این نگرانی را ابراز می‌کند که ساله‌است روی بیش از 200 کلاهک هسته‌ای تکیه زده، اما می‌گوید چون ایران بالقوه این توانمندی را دارد قبل از عمل حالا باید علیه ایران موضع گرفت، آیا این فضاحت صحنه زورگویی بین‌المللی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از حرف‌های مضحک نخست‌ وزیر نگون‌بخت رژیم صهیونیستی این بود که مکرراً ایران را به دلیل حمایت از حزب‌الله و حماس طرفدار تروریسم معرفی می‌کرد این حرف را رژیمی می‌زند که شهره به ترور در دنیاست، صدها ترور در دهه‌های اخیر نظیر ترور شهید فتحی شقاقی، شهید عماد مغنیه، شهادت رهبران فتح، یاسر عرفات، ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و شکنجه هزاران فلسطینی در کارنامه اوست.

لاریجانی اضافه کرد: حرف‌های نخست‌ وزیر این رژیم پوشالی مثال آن زن بدکاره‌ای است که وارد شهری شد و دامن خود را بر سر کشید و وقتی از او سؤال کردند که چرا اینگونه در شهر راه می‌روی گفت چون در این شهر یک آدم عفیف پیدا نمی‌شود.

وی افزود: تناقضی که در گفتار نتانیاهو در ایپک و کنگره دیده می‌شود عجیب است، او ضمن اینکه ایران را به نوعی کشور قدرتمند منطقه معرفی می‌کند که باعث خطر در موجودیت اسرائیل شده است، بعد از پمپاژ این نگرانی برای رژیم خود در هر دو جا گردن‌ کلفتی هم می‌کند و اعلام می‌کند چنانچه توافقنامه امضا شود اسرائیل حتی به تنهایی علیه ایران اقدام نظامی می‌کند.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: یاغی منطقه خوب خود را معرفی کرد که اگر 1+5 که همیشه خود را نماینده جامعه جهانی معرفی می‌کند با ایران به توافق برسد اسرائیل آن را نمی‌پذیرد و حاضر است به تنهایی به ایران حمله کند، این مطلب، درستی سخن امام (ره) را به خوبی روشن می‌کند که اسرائیل را غده سرطانی منطقه معرفی کرد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اگر اسرائیل تا به این حد قدرت دارد که می‌تواند با وجود توافق بین‌المللی به ایران حمله کند، چرا نخست‌ وزیر این رژیم اینقدر دست پاچه به کنگره رفته و نگران قدرت ایران است.

وی افزود: گرچه این سخن نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی نظیر سایر دروغ‌های وی که اوباما نیز در مصاحبه خود به آن اشاره کرد، بی‌ارزش‌تر از آن است که بدان توجهی شود، اما اگر اسرائیل مایل است و یا کنگره آمریکا علاقه‌مند است فرزند ناخلف خود یعنی رژیم صهیونیستی را روی ویلچر تحویل بگیرند، اقدام نظامی بکنند تا پاسخ کوبنده و همه‌جانبه نیروهای مسلح ایران را لمس کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین باری که در چند سال گذشته آمریکا تقاضای مذاکره با ایران را در مسئله هسته‌ای مطرح کرد در اواخر دولت قبل بود که کشور عمان را واسطه قرار داد، پس از دو، سه دور مذاکرات ادامه آن در دولت یازدهم پیگیری شد، بنابراین اینکه زیاده سخن می‌پراکنند که به خاطر فشارهای تحریم ایران را پای میز مذاکره کشاندیم خودشان می‌دانند که دروغ می‌گویند و آنها مکرراً تقاضای مذاکره داشتند، بنابراین با این تحریم‌ها وقتی عدم تأثیر ‌آن را مشاهده کردند برای حساب روی خود، خودشان را به میز مذاکره کشاندند.

لاریجانی تصریح کرد: ایران در مذاکرات هم به صورت جدی و واقعی وارد شده که طرف مقابل هم این معنا را درک کرده است، البته چارچوب‌هایی برای مذاکرات مشخص شده که عمدتاً صیانت از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و مذاکره‌کنندگان ما در این چارچوب عمل خواهند کرد.

وی افزود: ممکن است بین نمایندگان مجلس در تاکتیک‌های مذاکراتی اختلاف‌نظر باشد، اما ما ملتی هستیم که ولی داریم همانگونه که صدیقه طاهره تبعیت از ولایت را برای شیعیان معنا فرمود، وقتی سیاست‌های مذاکرات هسته‌ای توسط رهبری معظم مشخص شد، مادام که این چارچوب‌ها رعایت شود، مذاکره‌کنندگان مورد حمایت همگان هستند.

رئیس قوه مقننه همچنین تصریح کرد: این همگرایی توأم با صلابت که از نعمات ولایت فقیه است درست در نقطه مقابل رفتار عجیب و غریب کنگره آمریکا در اجرای شوی سیاسی اخیر است که با وجود مغایرت روشن حضور رئیس یک رژیم پوشالی در کنگره با منافع ملی آنها فقط به خاطر رقابت‌های سیاسی دست به چنین اقدامی زدند.

لاریجانی عنوان کرد: اگر عده‌ای از نمایندگان نگرانی در مسئله هسته‌ای دارند از باب اهمیت موضوع در صیانت از این دستاورد ملی است که البته بنده به خاطر چارچوب‌هایی که برای مذاکرات مشخص شده است نگرانی ندارم و مقایسه این دلمشغولی برخی از نمایندگان و افراد با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی مقایسه‌ای مع‌الفارغ و غیرمنصفانه است.

وی گفت: اینکه در مجلس شورای اسلامی نمایندگان با آزادی نظرات خود را اعلام می‌کنند نکته برجسته نظام ماست و نباید آن را تخطئه کرد، البته هم نمایندگان و هم افراد دیگر در کشور باید از طرح مسائل غیرواقع پرهیز کنند و این قاعده اسلامی است و همه باید آن را رعایت کنند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر