jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۷۴۹۲۸   ۰۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۰

مایکروسافت قصد دارد ۹ هزار کارمند نوکیا را که در کارخانه‌ی این شرکت در چین مشغول به کار هستند، اخراج کند تا با انتقال فضای تولیدی به ویتنام، هزینه‌های تولیدی بخش لومیا را کاهش دهد.

اخراج 9000 کارمند کارخانه نوکیا در چین توسط مایکروسافت

به گزارش جام جم کلیک: براساس گزارش‌های منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد تا کارخانه‌ی سابق نوکیا را در پکن که پس از تصاحب این کمپانی توسط ردموندی‌ها، حالا بخشی از دارایی‌های مایکروسافت به شمار می‌رود، تعطیل کند. در حال حاضر ۹ هزار نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند که پس از تعطیلی کارخانه، بیکار خواهند شد. مایکروسافت از سال گذشته برای بستن این کارخانه برنامه ریزی کرده بود.

پس از بسته شدن این کارخانه، مایکروسافت قصد دارد تا برخی از تجهیزات آن را به کارخانه‌های فعال در ویتنام منتقل کند تا از آن‌ها برای تولید محصولات مورد نیازش استفاده کند.

طی سال های اخیر به دلیل کاهش هزینه‌های تولیدی در کشور ویتنام بسیاری از تولیدکنندگان به جای چین، ویتنام را انتخاب می‌کنند. در ویتنام نه تنها نیروی کار بسیار ارزان‌تر از چین است بلکه‌ هزینه‌های مرتبط با تولید مانند هزینه‌ی برق و آب و غیره نیز بسیار ارزان‌تر از همه‌جای دنیا است. این مسائل باعث می‌شوند تا تولیدکنندگان بزرگ نسبت به ساخت کارخانه‌های خود در کشور ویتنام اقدام کنند.

کارخانه‌ی مایکروسافت در ویتنام در اواخر ماه آینده‌ی میلادی تکمیل شده و شروع به کار می‌کند.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر