برپایی نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در آبیک

جام جم سرا: نمایشگاهی از انواع لباس و پوشش ایرانی و اسلامی به مناسبت دهه فجر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک برپا شد.
کد خبر: ۷۶۸۸۳۸
برپایی نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در آبیک

به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک این نمایشگاه برای اولین بار و به مناسبت دهه مبارک فجر در آبیک برگزار شده و هدف از برگزاری آن تشویق بانوان به استفاده از لباس و پوشش اصیل ایرانی- اسلامی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بین بانوان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک در حاشیه افتتاح نمایشگاه گفت: برپائی نمایشگاه‌های لباس اسلامی ایرانی تأثیر بسزائی در امر فرهنگ‌سازی دارد و سبب اشاعه پوشش اسلامی ایرانی در جامعه می‌شود و باید با ایجاد تنوع در پوشش‌ اسلامی ایرانی، بانوان را به استفاده از این نوع پوشش سوق دهیم.

علیمحمدی افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگی غرب، باید فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه پوشش بانوان و مسائل فرهنگی در شهر انجام شود.

وی با اشاره به اهداف برپائی نمایشگاه‌های لباس ایرانی، اسلامی بیان کرد: ضرورت ارائه الگوی مناسب برای پوشش بانوان، جایگزین کردن طرح‌ها و الگوهای لباس ایرانی و اسلامی به جای مدهای غربی و احیا و حفظ هویت ملی و دینی، از اهداف برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس ایرانی، اسلامی است.

این نمایشگاه توسط خانم آسیه حسینلو، هنرمند و طراح لباس آبیکی در محل فرهنگسرای باران این اداره برپا شده ودر آن ۳۵ اثر از کارهای طراحی شده به وسیله این هنرمند در معرض دید عموم قرارگرفته است. نمایشگاه مذکور تا ۲۲ بهمن ماه برپا است. (مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها