jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۶۸۶۰۷   ۲۲ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۸

امروز همسایه‌مان را با چشمان پرخون دیدم. می‌گفت سرم دارد می‌ترکد از درد. گفتم: چرا؟ گفت: دیشب به اصرار یکی از دوستان رفتیم جشنواره.

کل مصائب بشری در جشنواره فیلم فجر!

راستش من سال‌ها بود سینما نرفته بودم. کمردرد اجازه نمی‌دهد زیاد روی صندلی بشینم. اما با خودم گفتم بد نیست بروم ببینم حال‌وهوای جشنواره چیست و فیلم‌ها چطور هستند. این دوست من یک مقام مسوول است که بلیت برای مهمان داشت. خلاصه رفتیم کاخ جشنواره و من برای اولین بار برج میلاد را هم از نزدیک دیدم. واقعا دراز است این برج. خلاصه رفتیم و یک فیلم دیدیم. باور نمی‌کنی مهندس از دقیقه ده فیلم دارم گریه می‌کنم تا همین الان.

از دیشب یک ورق مسکن خورده‌ام. هنوز شقیقه‌هایم درد می‌کنم. گفتم: چرا؟ گفت: فقط من گریه نمی‌کردم کلا همه کپ کرده بودند. از پیر و جوان بهت‌زده بودند. یعنی تو نمی‌دانی، کل مصائب بشری در این 90 دقیقه فیلم به تصویر کشیده شده بود. مگر قلب آدم چقدر ظرفیت دارد؟ یک جا یکی عاشق یک مرد زن و بچه‌دار بزرگ‌تر از خودش می‌شد. یک جا هواپیما سقوط می‌کرد. یک جا بچه می‌افتاد توی چاه. یک جا معلوم می‌شد فلان کس توی کما بوده است. یک جا معلوم می‌شد یکی دو زن داشته است. یک جا هم معلوم می‌شد که خواهر و برادری که نمی‌دانسته‌اند خواهر و برادر هستند عاشق هم شده‌اند و وقتی می‌فهمند خواهر و برادر هستند کلافه می‌شوند. خلاصه که داد‌وبیداد بود همه‌اش. یعنی طوری بود که من به همین زندگی که دارم راضی شدم و با خودم گفتم شکرخدا دختری نااهل، پسری‌ ناخواسته، پسری در هواپیمای سقوط‌کرده، زنی در کما، دامادی قالتاق و دکانی کم‌سود ندارم. گفتم: پس من هم بروم این فیلم‌ها را ببینم. همسایه‌مان گفت: البته می‌گویند اغلب فیلم‌ها همین‌طوری است. ببینی‌شان به زندگی خودت امیدوار می‌شوی. (رضا ساکی/ ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر